Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Obľúbený Street Dance Battle na Pohode 2024

Obľúbený Street Dance Battle na Pohode 2024

Aj tento rok sa na Pohode môžete tešiť na legendárny Street Dance Battle, ktorý má dvadsať ročnú tradíciu. Tento rok bude program pozostávať z dvoch foriem tanečného umenia. Prvá bude klasický tanečný battle, kde sa proti sebe postaví štvorica tanečných crews, ktoré budú zložené z top slovenských tanečníkov jednotlivých streetových štýlov ako hiphop, house dance, breakin´, vogue či dancehall. Tanečné bitky na Pohode vždy sprevádza nespútaná energia, šialené pohyby a rivalita, o ktoré ani tento rok nebude núdza.

29. máj 2024

Druhou formou budú bohaté tanečné vystúpenia. Tento rok sme sa rozhodli priniesť do programu viac choreografií a rôznych tanečných príchutí, aby sme celý zážitok s tanca ešte umocnili. O nezabudnuteľné zážitky sa postarajú štyri zoskupenia.

KIKI HOUSE OF VELVET:
Hlavnou postavou a „matkou“ tejto partie je Monika Prikkelová alias @monnush, ktorá je pionierkou štýlu vogue na Slovensku. Roky vychováva tanečníkov, šíri osvetu o tomto extravagantnom štýle, vytvára podmienky, tvorí podujatia, a bojuje za pochopenie a rovnoprávnosť LGBTIQ+ komunity. V prípade Kiki House of Velvet je viac ako isté, že sa môžete tešiť na nezabudnuteľnú extravagantnú show.

Badd Fyah:
Tanečný štýl dancehall má v našich končinách bohaté zázemie už roky. A to hlavne vďaka tanečníčkam a tanečníkom z partie Badd Fyah. Roky u nás budujú povedomie o tomto jamajskom tanci, tvoria množstvo podujatí, workshopov či pravidelnú bratislavskú Vibey party, na ktorej môžete zažiť šialené veci. Príchuť Karibiku prinesú aj na Pohodu.

The Slovak Waackers:
Slovenská komunita tanečníkov venujúca sa štýlu Waacking. Tento expresívny štýl vznikol v 70-tych rokoch v gay kluboch na západnom pobreží USA počas disco éry a vyznačuje sa dôrazom na muzikálnosť vykreslenú primárne pohybom rúk a pózovaním. Tancuje sa primárne do disco hudby a prináša so sebou množstvo extravagancie a nezabudnuteľných momentov. 

SAIXCREW:
Na rozdiel od ostatných tanečných vystúpení, ktoré sú striktne žánrové, v tejto šou uvidíte fúziu tanečných štýlov, ktoré budú poskladané do dychberúceho vystúpenia plného energie a prekvapivých momentov. O choreografiu sa postaral mladý talentovaný tanečník a performer Simon Šinka. Uvidíte zoskupenie tanečníkov, ktoré ste mali možnosť vidieť v mnohých televíznych projektoch a v spolupráci z mnohými poprednými hudobnými interpretmi zo Slovenska a Čiech. 

LÍSTKY NA POHODU 2024