Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Objav roka – Bulp

Objav roka – Bulp

Na Pohode 2016 sa predstaví aj aktuálny držiteľ ocenenia Objav roka Radio Head Awards – veľký talent v žánri elektronickej hudby Bulp.

27. apríl 2016

Bulp je pseudonym mladého študenta zvukovej skladby Sama Štefanca. Ako dieťa chodil niekoľko rokov na klavír. S tvorbou elektronickej hudby sa začal zoznamovať na bratrancovom software-i už ako 11-ročný. Jeho zvuk ovplyvnila tvorba Mount Kimbie, Moderat či Bonobo, pričom v skladbách dominujú melodické linky a úderné rytmy. Okrem akustických zvukov a rôznych samplov začal čoraz viac využívať aj vlastné vokály či charakteristický hlas svojej sestry Janky. Od minulého leta nabrala ich kariéra rýchle tempo. So sestrou nahrali a zverejnili skladbu Far Light, ktorá sa ujala v slovenských rádiách. Koncom septembra im vyšlo debutové EP s piatimi skladbami Endian EP. 

Začiatkom októbra zverejnili klip ku skladbe Far Light, v ktorom tápanie v tme a hľadanie svetla stvárnila nórska študentka a tanečníčka Magdalene Solli. V polovici októbra predskakovali koncert rakúskych HVOB v Prahe. Koncom roka Hudba.sk zaradila Endian EP medzi TOP 40 albumov roka. Nasledovala nominácia na singel roka a objav roka v rámci Radio Head Awards, pričom druhú spomínanú nomináciu premenili na sošku RHA pre objav roka 2015. Po výpočte týchto úspechov asi neprekvapí, že Samo a Janka zahrajú aj na Pohode 2016. Ako miestni to na letisko nebudú mať ďaleko.