Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Núku

Núku

Núku je zatiaľ „služobne najmladší“ prírastok line-upu Pohody. Kapela sa dala dokopy len začiatkom jesene 2015, no tvoria ju skúsení hudobníci: Adam Dekan (synths), Alex Lukáčová (spev) a Martin Madro (perkusie).  

29. apríl 2016

Adam je zakladateľom projektu Nourish My Fame, stál pri zrode projektu Triplne Sun a pôsobil aj ako kurátor Visegrad Stage-u na Pohode. Alex kombinuje soulové, moderné a orientálne techniky spevu. Okrem pestrej hry s hlasom sa rada hrá aj so slovami, pričom vo svojich textoch uniká do expresívnych surrealistických krajín. Martin Madro je bratislavský perkusionista, ktorý sa pohybuje na jazzovo – alternatívnej scéne. Pre jeho hru je typické prelínanie kultúr a žánrov a prepájanie rôznorodých perkusných nástrojov s klasickými bicími.

Bratislavská trojica vydala v marci debut Krútňava. Album prináša prienik elektroniky, soulového spevu a akustických rytmov. Osem surrealistických skladieb ponúka ponuré, ako aj veľmi energické pasáže. Hlavnou devízou Núku je hravosť a radosť z tvorby. Tú umocňujú ich živé vystúpenia. Jedno z nich môžete vidieť aj na Pohode 2016.