Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Koven

Koven

Koven je londýnske duo pozostávajúce z producenta Maxa Rowata a vokalistky Katie Boyle. Max začínal ako bubeník v klasickej garážovej kapele, v ktorej tvoril aj sprievodné sample. To ho doviedlo k tomu, aby ako devätnásťročný začal produkovať elektroniku pod názvom Coven, pričom názov zmenil v roku 2011 na Koven.

25. marec 2015

Keď v roku 2014 hľadal vokalistku, oslovil práve Katie, ktorej bol veľkým fanúšikom. Táto hudobná náklonnosť bola obojstranná, a tak od začiatku roka 2014 vystupujú ako duo. Ich tvorba je označovaná ako "organic bass", čo vystihuje inklináciu členov kapely k elektronickej hudbe s výrazným podielom akustiky. Maxovou kľúčovou inšpiráciou boli novšie albumy Radiohead, pre ktoré je typická zmes elektroniky s alternatívnym rockom. Neskôr mal na jeho tvorbu vplyv drum and bass a osobitne dubstep. S príchodom Katie sa zvýšil dôraz Kovenu na výrazné melódie a texty. Pre ich koncerty je charakteristické "živé samplovanie" a Max sa ako bývalý bubeník netají tým, že by chcel kapelu časom rozšíriť o ďalších muzikantov.

Minulý rok roztancovali hlavný stage srbského festivalu Exit. V prestížnom dubstepovom kanáli UKF už patria do kategórie "milionárov" - teda umelcov, ktorých viaceré skladby videlo viac než milión ľudí. Ich ťažké basy a ľahké melódie, drsné sample a jemné vokály zaznejú aj na Bažant Pohode 2015.