Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Koncert pre Matúša a Juraja - livestream

Koncert pre Matúša a Juraja - livestream

Úvodný koncert Festivalu Slovenská Tepláreň priamo na Zámockej ulice v Bratislave. Podujatie sa koná presne mesiac po teroristickom útoku, pri ktorom prišli o život Matúš Horváth a Juraj Vankulič. Cieľom koncertu je vyjadriť spolupatričnosť s blízkymi Matúša a Juraja a podporu LGBTI+ ľuďom na Slovensku.

12. november 2022

Livestream na YouTube: 

PROGRAM:

17.00 Otvorenie koncertu pre Matúša a Juraja

17.10 Bez ladu a skladu

17.25 ERØ

17.40 FVLCRVM

17.55 Meowlau X Val

18.10 Para

18.25 TRANSmisia

Na koncerte vystúpia s príhovormi aj Roman Samotný, Emília Vášáryová, Táňa Pauhofová, Lena Libjaková, Matúš Ftáčnik (Vacuumlabs), Alexandra Demetrianová (iniciatíva Ide nám o život) a ďalší.

Akciu moderuje Judita Hansman.

Do iniciatívy Slovenská Tepláreň sa prihlásilo viac ako 600 organizácií a projektov, z toho 354 skupín, umelcov a umelkýň, 165 priestorov, 42 festivalov a párty a 46 podporujúcich subjektov. Slovenská Tepláreň sa začala niekoľkými warm-up akciami už 4. novembra, jej hlavná časť sa uskutoční od 12. do 27. novembra a bude pokračovať špeciálnymi akciami aj po konci novembra. Väčšina podujatí prebehne na Slovensku, viacero podujatí bude v Česku, zastúpené sú aj mestá ako Viedeň či New York.

Mapu podujatí, kalendár akcií či aktualizovaný zoznam zapojených klubov a účinkujúcich nájdete na stránke: www.slovenskateplaren.sk