Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Ekumenická bohoslužba – stať sa blížnym svojmu cudzincovi

Ekumenická bohoslužba – stať sa blížnym svojmu cudzincovi

Téma ekumenickej bohoslužby je prostá – stať sa blížnym svojmu cudzincovi. Vidieť tých, ktorých nevidíme, prijať tých, ktorých neprijímame, pomôcť tým, ktorí si sami pomôcť nevedia a sú odkázaní na našu empatiu. V poradí už ôsma bodka za Pohodou, bude v Space aréna SLSP v nedeľu o ôsmej ráno. 

02. júl 2017

Pred tohtoročnou Ekumenickou bohoslužbou pozdraví Pohodu chasidskými piesňami rabín Baruch Myers. Pár slov k príbehu Milosrdného samaritána povie Dominikánsky mních, profesor filozofie Adrián Slavkovský, Evanjelická farárka Anna Polcková a kazateľ Cirkvi bratskej Daniel Pastirčák. Krátku divadelnú etudu – Milosrdný samaritán na migračnom úrade zahrajú herci: Zuzana Krónerová, Ľubo Burgr, Danica Jurčová a Andrea Kiralová-Somorovská. 
Svoje improvizácie na vibrafóne zahrá – Stroon (Dalibor Kocian) a piesne Milana Lasicu a Jara Filipa zaspieva Dorota Nvotová. Ibrahim z resocializačnej komunity Antóna Srhloca Resoty, prednesie rannú sútru a Venus Jahanpour z Bahaiského spoločenstva zaspieva so svojimi dcérami modlitbu v Perskom jazyku.  Pri rituáli „priblíženia blížnemu“ budú asistovať Tónkove dcéry politických väzňov.