Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Drum & bass a jungle kráľovná Nia Archives na Pohode 2024

Drum & bass a jungle kráľovná Nia Archives na Pohode 2024

Britská producentka, skladateľka, speváčka a Djka Nia Archives patrí k tomu najlepšiemu, čo vzniklo na scéne zlomených beatov za ostatných pár rokov. Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

26. marec 2024

Za pár rokov na scéne získala množstvo nominácií a ocenení na prestížnych cenách. Získala cenu NME BandLab Award v kategórii Best producer, na MOBO Awards získala cenu za Best Electronic/Dance Act, BBC Introducing jej udelili cenu za Artist of the Year, na DJ Mag Awards získala cenu v kategórii Breakthrough Producer, v rebríčku BBC Sound of 2023 skončila na treťom mieste. Všetky ocenenia a hudobné médiá sa zhodujú na tom, že toto je interpretka, ktorú rozhodne treba sledovať.
Už svojím prvým EP Headz Gone West (2021) získala množstvo pozitívnej kritiky, ale so svojím druhým EP Forbidden Feelingz (2022) potvrdila, že je naozaj královnou novodobého jungle a drum & bassu.
Nia je aj skvelou remixérkou, o čom svedčí remix songu leavemealone od Fred again.. alebo song Off Wiv Ya Headz, ktorý je editom pesničky Heads Will Roll od Yeah Yeah Yeahs.

A keď si pozriete jej live vystúpenia, tak uvidíte, že si ich dokonale užíva spoločne s publikom.
Debutový album Silence Is Loud vydáva 12. apríla a bude to určite banger.

LÍSTKY NA POHODU 2024