Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Diskusia a workshop o YouTube

Diskusia a workshop o YouTube

V sobotu dopoludnia si vďaka spoločnosti Google môžete vypočuť, aký vplyv má internet a technológie na hudbu v diskusii YouTube: demokratizácia zábavy alebo jej koniec? Tešiť sa môžete aj na YouTuberky A Cup of Style. Účastníci workshopu Kreatívna stratégia na YouTube sa dozvedia, ako vytvárať zaujímavý obsah a ako si vybudovať vlastný kanál. Workshop bude prispôsobený špeciálne pre hudobníkov.

28. jún 2017

YouTube: demokratizácia zábavy alebo jej koniec?
Moderátor: Branislav Bezák (Bebe), Rádio FM
Sobota, 8.7. o 12:00, Ticketportal stage

Sme svedkami generačného prerodu audiovizuálnej zábavy. Televíznej produkcii konkuruje nezávislá tvorba internetových tvorcov, ktorí sa stali novodobými celebritami. Fenomén YouTuberov s miliónovým publikom dnes vyvoláva protichodné reakcie detí, ktoré ich nekriticky zbožňujú a bezmocných rodičov, ktorí ich nedokážu odlepiť od smartfónov a tabletov. A potom sú tu samotní tvorcovia. Čo to vlastne znamená byť YouTuberom a prečo sa stali fenoménom s tak silným vplyvom na spoločnosť? Medzi hosťami sú aj tvorcovia celovečerného dokumentu Nejsledovanejší o šiestich najpopulárnejších YouTuberoch – Jiří Sádek a Jindřich Trčka, ale aj samotné protagonistky filmu – A Cup of Style či blogger Samo Marec a ďalší.

 

Workshop: Kreatívna stratégia na Youtube (zamerané na hudbu)
Hosť: Anna Bartošková, YouTube partnership manager pre región CEE
Sobota, 8. 7. 2017 o 13:00, Laug-Techno-Bau klub

Kreatívny workshop pre všetkých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o efektívnych kreatívnych stratégiách na YouTube. Budete mať možnosť stretnúť sa s Annou Bartoškovou, ktorá pracuje priamo v YouTube a odnesiete si so sebou množstvo tipov, ako pristupovať k tvorbe obsahu, ktorý zaujme alebo ako si vybudovať vlastný kanál. Hudobníci, ale aj iní tvorcovia určite dostanú odpoveď na zásadnú otázku – ako im môže YouTube pomôcť k budovaniu značky? To všetko a ešte viac na vás čaká v tomto unikátnom workshope, prvýkrát na Pohode.