Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Damian Lazarus & The Ancient Moons

Damian Lazarus & The Ancient Moons

Damian Lazarus je rodený Londýnčan. Toto slovné spojenie vyjadruje diverzitu štýlov, ktorými si ešte v mladosti, rovnako ako jeho mesto, prešiel: od hip-hopu, cez elektra, soulu, funku až po hard core a house. Nie je preto veľkým prekvapením, že sa s takýmto záberom vydal na cestu hudobného editora, DJa, producenta a šéfa vydavateľstva.

18. marec 2015

Od svojej prvej nahrávky si stanovil Damian Lazarus jasný cieľ: zbaviť sa vo svojej hudbe priemernosti, prehustenosti a zastaranosti a nájsť nové, energické spôsoby vyjadrovania. Sám tvrdí, že sa donekonečna hrá s novými štýlmi, myšlienkami a prináša výstredné nápady do tanečnej hudby.

DJ magazine o ňom ešte v roku 2004 napísal, že hrá najlepšie undergroundové nahrávky na svete. V roku 2008 spustil podcast "Lazpod", na ktorom prinášal poslucháčom exkurziu do tajomných a nádherných zvukov. Tu niekde začala myšlienka, ktorá sa minulý rok vynorila v podobe projektu Damian Lazarus & Ancient Moons. Lazarus projekt nazýva aj soundtrackom k východu slnka a tvrdí, že inšpiráciu našiel v DJ-ingu pod holým nebom. Veríme preto, že náš festival pre neho poskytne ideálne miesto na očarenie ďalších fanúšikov.