Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Beardyman

Beardyman

Na polceste medzi beatboxom, stand-up comedy a loop show sa nachádza strmý vysoký kopec. Na ňom je postavená nedobytná pevnosť, ktorej neohrozene vládne Beardyman. Zchádza z nej do klubov a na letné festivaly, aby ukázal fanúšikom ako sa posúvajú limity improvizácie a práce s ľudským hlasom v jednom balíku s poriadnou dávkou zábavy. Vyše 50 miliónov vzhliadnutí na YouTube nie je dôkazom jeho talentu, ale slabého marketingu. Tento chlapík má potenciál prekročiť miliardu...

20. marec 2015

Veď posúďte sami. Darren Foreman sa začal hrať s hlasom už ako trojročný po tom, ako uvidel Policajnú Akadémiu s legendárnym Michaelom Winslowom. O tom, že beatbox zvládne celú show, ho presvedčilo vystupenie Rahzela z The Roots. Keď mal 10 rokov skomponoval skaldbu pre školský orchester. Jeho lásku k elektronike zapálil v pätnástich Drum and Bass. Ako 25 ročný vyhral majtrovstvá Británie v beatboxe, pričom titul ako prvý v histórii súťaže obhájil. Žánrovo majú k jeho vystúpeniam najblžšie drum and bass, dubstep, breakbeat, trance, techno, hip-hop, no len tanečnou či elektronickou hudbou sa vymedziť nedá (viď reggae či klasika. Pracuje takmer výlučne s hlasom, pričom s pomocou efektov tvorí paletu známych i neznámych zvukov.

Beardyman je taktiež špičkový vynálezca. Zostrojil takzvaný Beardytron 5000, kustomizovanú sadu prístrojov, ktorú neustále vylepšuje, nakoľko mu existujúce zariadenia nedokázali ponúknuť všetko, čo potrebuje pre svoje vystúpenia. Vynašiel tiež spôsob ako onemieť úžasom a vybuchnúť od smiechu súčasne. Dôkaz nájdete v preklikoch na jeho videá. Ak sa vám zdajú hrané, štylizované, neautentické či dokonca nemožné, môžete sa o ich pravosti presvedčiť už čoskoro na Bažant Pohode 2015.