Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Akademická obývačka na Pohode

Akademická obývačka na Pohode

V Akademickej obývačke Akademickej Aliancie vás čakajú diskusie, workshopy a besedy. Evelyn s Pánom Čarovným prezradia ako sa stať známym cez virtuálne video, môžete sa otestovať formou motivačného dotazníka unikátnym Viedenským testovacím systémom. Okrem diskusií si môžete v stane Akademickej aliancie posedieť, občerstviť sa , vyrobiť si niečo vlastnými rukami, zasúťažiť si a vyhrať adrenalínové ceny.

06. júl 2016

Ako pomôcť kamošom cez net poradí Marek Madro, riaditeľ internetovej poradne pre mladých a o príčinách samovrážd a samovražedných pokusov mladistvých budú hovoriť profesorka Eva Gajdošová a psychológ Vladimír Hambálek. Veselším témam sa budú venovať pri čaji o štvrtej Evelyn s pánom Čarovným. O význame vysokoškolského vzdelania budú diskutovať Radan Jűnger, podnikateľ v oblasti vzdelávania, so Štefanom Streckým, Finance & Planning managerom IBM.
 

Ak navštívite stánok Akademickej aliancie v diskusnom sektore neďaleko stanu vydavateľstva Martinus, dozviete sa od Lukáša Durdu, pedagóga Univerzity Karlovej v Prahe, čo majú spoločné varenie, dizajn a podnikanie a zároveň vám personalistka Aneta Vančová pomôže zistiť, na akú profesiu máte predpoklady.
 

Technicky orientovaní sa v obývačke Akademickej aliancie od pedagóga Fakulty informatiky PEVŠ Jána Lacka dozvedia, prečo žiť s virtuálnou realitou a fotograf Tomáč Schiller, absolvent Fakulty masmédií PEVŠ vysvetlí, ako fotiť mokrým kolódiovým procesom.
 

Okrem zaujímavých diskusií, do ktorých sa môžu návštevníci aj zapojiť, sa v stane Akademickej aliancie môžu posadiť, občerstviť, vyfotiť sa, vyrobiť si niečo vlastnými rukami, zasúťažiť si a vyhrať adrenalínové ceny.