News

25.07.
2014

​Na festivale pracovalo 618 dobrovoľníkov

Na Bažant Pohode 2014 pracovalo presne 618 dobrovoľníkov. Sme radi, že dobrovoľníctvo je, predovšetkým medzi mladými ľuďmi, stále obľúbenejšie, ako je to bežné aj v iných krajinách Európy. Aj keď dobrovoľníci nepracujú manuálne, sú dôležitou súčasťou nášho tímu, ich modré vesty a úsmevy patri k festivalovej atmosfére. Pozrite sa na toto video a možno aj vy sa necháte presvedčiť, aby ste rady dobrovoľníkov rozšírili na Bažant Pohode 2015. Viac info na www.pohodavolunteers.sk/

25.07.
2014

​Vypočujte si relácie a rozhovory Rádia_FM z nášho festivalu

Náš hlavný mediálny partner Rádio_FM sa aj tento rok predstavil na trenčianskom letisku so svojou Rádio (aktívnou zónou)_FM. Sledovanie živého vysielania priamo z Bažant Pohody patrí k obľúbeným aktivitám našich návštevníkov, tento rok mali v stane možnosť vidieť aj koncerty objavov relácie Demovnica i podobného projektu Starter českého Rádia Wave. Samozrejme, redaktori „Efemka“ (nedá nám nespomenúť neúnavnú Ninku...) urobili aj množstvo rozhovorov s domácimi aj zahraničnými interpretmi. Záznamy relácií aj rozhovory (postupne budú pribúdať aj ďalšie) si môžete vypočuť TU.

25.07.
2014

​Obrazy Márie Slovákovej na Times Square

Štyri obrázky Márie Slovákovej, ktorej malebné dielka už roky neodmysliteľne patria ku koloritu Bažant Pohody, mohli včera vidieť všetci, kto sa pohybovali po slávnej Times Square v New Yorku. Na dvoch  obrovských digitálnych obrazovkách vo veľkosti 25-poschodovej budovy boli predstavené diela umelcov, ktorí sa zapojili do projektu Seeme a ktorí dostali najviac hlasov v internetovom hlasovaní Márii gratulujeme!

25.07.
2014

​Zajtra výnimočná letná Festivalová sobota v Mariatchi

Aj keď cez leto má séria podporných podujatí Festivalové soboty v Mariatchi prestávku, predsa len sa jeden večer pod touto hlavičkou uskutoční. Postará sa oň Medzinárodný divadelný a filmový festival UmUm´14, ktorý sa koná v Starej Ľubovni 1.-3. augusta 2014. No keďže viacero účinkujúcich bude na Slovensku už v sobotu 26. júla , privedú ich organizátori UmUm festivalu aj do nitrianskeho klubu Mariatchi, ktorý bol v minulosti častou obeťou extrémistických útokov. O festivalovú sobotu v klube sa postará francúzsky súbor Field Surrender Company, ktorý si prizval tanečníkov z Belgicka, Českej Republiky a Slovenska. Spoločne pod vedením choreografky Louise Kalfon vytvoria Site Specific performance s názvom IXIM. Začína sa o 22.00

24.07.
2014

​Skontrolujte si Straty a nálezy

V posledných dňoch si viacero majiteľov našlo svoje veci v našich Stratách a nálezoch, v ktorých sú odfotografované všetky veci, čo sa našli po festivale na trenčianskom letisku. Dnes sme do zoznamu vecí zaradili kolobežku a ďalšie slnečné okuliare. Stále tu však máme množstvo nevyzdvihnutých vecí, skontrolujte si fotografie TU a ak identifikujete niečo, čo je vaše, napíšte na janka@pohodafestival.sk.

24.07.
2014

​Lístky za 69 eur sa vypredali počas noci, predávame už sériu za 79 eur

Necelých 700 permanentiek na Bažant Pohodu 2015, ktoré zostali z trojtisícovej série za 69 eur, sa vypredali rekordne rýchlo už počas noci po spustení predaja. V súčasnosti predávame vstupenky za 79 eur – k dispozícii je ich rovnako 3000 kusov. Objednávať môžete v našom online Pohodashope.