News

02.10.
2014

Už dnes vo Viedni, od zajtra aj v Bratislave

Už dnes sa vo Viedni začína Waves Festival, ktorý spája showcasový hudobný festival a odbornú konferenciu s cieľom podporiť to najlepšie z domácej i zahraničnej hudby a posunúť ju širokej i odbornej verejnosti, vydavateľstvám a médiám. Od minulého roku je okrem Viedne dejiskom podujatia aj Bratislava, v našom hlavnom meste sa program začína už zajtra – okrem nabitého programu pre profesionálov v hudobnom biznise sú pre hudobných fanúšikov pripravené aj desiatky koncertov domácich aj zahraničných interpretov na desiatich pódiách priamo v centre mesta. Aktívne sa zapojí aj náš Michal, ktorý sa už dnes vo Viedni zúčastní diskusie Ako úspešne vytvoriť festivalový line-up, v piatok ho potom čakajú dalšie dve v Bratislave, jednu z nich bude moderovať. Viac info TU.

01.10.
2014

​Bohatá úroda nových klipov z domácej scény

V poslednom čase sa akoby roztrhlo vrece s videoklipmi slovenských interpretov, predovšetkým tých, ktorí hrali tento rok na Bažant Pohode. Práve dnes zverejnila Slobodná Európa klip k skladbe Vesmír, včera Walter Schnitzelsson zase k unplugged verzii pesničky Million Years, predvčerom Zlokot k singlu Wu Wej z pripravovaného nového albumu. Pred niekoľkými dňami sa pochlapili aj Korben Dallas minimalistickým klipom k pesničke Za sklom z albumu Banská Bystrica, ktorého vydanie je už predo dvermi, Billy Barman zaujali videom k pesničke Vrkoče a Ink Midget zase k skladbe Inside z nového EP Blackouts. Speváčka Jana Kirschner zložila titulnú skladbu k novému slovenskému filmu Deti režiséra Jara Vojteka a Jimmy Pé zverejnil živú nahrávku svojho krátkeho setu Live from the Rooftop. Ešte v auguste pustili von nové videoklipy Čad k skladbe Čertova kovadlina a Fallgrapp k pesničke Vlasy. Pozerajte a počúvajte slovenskú kvalitu.

29.09.
2014

​Disclosure získali DJ Awards 2014

Britské duo Disclosure, ktoré so svojim live actom vystúpilo tento rok aj na našom festivale, získalo pred niekoľkými dňami jedno z prvých výročných ocenení za rok 2014 – DJ Awards. Ocenenie sa udeľuje už od roku 1998 na Ibize, počas štrnástich ročníkov ho získalo množstvo špičkových DJ-ov a elektronických projektov. Disclosure dostali tento rok cenu za najlepší Electronic Live Performance. Viac info nájdete TU. 

24.09.
2014

​Monitoring médií má vyše 2000 strán

Tento rok má monitoring médií Bažant Pohody 2014 vyše 2000 strán. Každoročné monitorovanie je vždy dobrodružná zábava, prebrať treba množstvo výstupov od slovenských a českých novinárov. Samozrejme, pomáha nám aj monitorovacia spoločnosť Slovakia Online, ale aj samotní novinári, ktorí nám posielajú linky na svoje články. Vďaka.

23.09.
2014

​Na Bažant Pohode 2014 hrali hudobníci z 27 krajín

Na Bažant Pohode 2014 hrali hudobníci z 27 krajín - Albánsko, Argentína, Rakúsko, Austrália, Kanada, Kongo, Česko, Nemecko, Dánsko, Španielsko, Francúzsko, Taliansko, Veľká Británia, Maďarsko, Izrael, Japonsko, Chorvátsko, Kórea, Mali , Kuba, Holandsko, Poľsko, Slovinsko, Slovensko, Taiwan, Ukrajina, USA. Z celkového počtu 167 koncertov bolo 82 domácich a 85 zahraničných. Zo zahraničných vystúpení bolo 18 českých a 67 z ostatných krajín sveta, pričom zo zahraničných umelcov (mimo českých) hralo po prvýkrát na Slovensku až 53 interpretov. Z koncertov na piatich hlavných scénach (Bažant Stage, Orange Stage, Space Aréna SLSP, Európa Stage, Nay Tanečný dom) boli až tri štvrtiny zahraničných (62), zvyšok slovenských (21).

22.09.
2014

​Do Strát a nálezov pribudol mobil, pohľadajte svoje veci

Až teraz k nám dorazila obálka s mobilným telefónom, ktorý odosielateľ našiel na Bažant Pohode 2014. Telefón sme odfotili a zaradili do Strát a nálezov, pozrite sa, či nie je váš. Stále máme u nás viacero vecí, ktoré sa našli na trenčianskom letisku, ak ste tak ešte nespravili, pohľadajte svoje stratené veci v sekcii Straty a nálezy a ozvite sa.