News

01.08.
2014

​Na festivale sa predalo 640 kníh

Naši návštevníci sa ukázali aj ako literárni znalci, keď si na festivale zakúpili spolu až 640 kníh. V tomto čísle sú zarátané knihy, ktoré sa predali v našom Pohodashope, ale aj v kníhkupectve v Literárnom stane Martinus.sk, kde sa odohralo aj viacero autogramiád so slovenskými a českými spisovateľmi.

01.08.
2014

​Fotografie od Sláva Uhrína

Tento rok pre nás fotil aj Slávo Uhrín, ktorý sa zameral viac na mimohudobné aktivity, ktoré ste mohli vyskúšať na festivale, ale nenechal si ujsť aj niektoré koncerty. Slávove fotografie si môžete pozrieť TU.

31.07.
2014

Trenčiansky hrad z 2858 plechoviek

Cieľom jednej z environmentálnych aktivít na našom festivale, o ktorú sa postarali BCME BevCan East, EAA – European Aluminium Association, Envipak a Redbull,  bolo prostredníctvom stavby Trenčianskeho hradu upriamiť pozornosť na triedenie odpadu vznikajúceho z plechoviek od nápojov. Stavba hradu bola spojená s tipovacou súťažou - úlohou súťažiacich bolo tipnúť si koľko plechoviek bude potrebných na stavbu hradu. Cenou v súťaži boli dve city kolobežky. Výhercami kolobežiek sa stali Nikola Kišová za tip 2857, ktorý bol zo všetkých najbližší a Hana Severínova, ktorá bola vylosovaná so všetkých 721 tipujúcich, jej tip bol 6 plechoviek.  Hrad stavali návštevníci dva dni a celkovo sa použilo 2858 plechoviek.  So stavby hradu sme pripravili i film, ktorý si môžete pozrieť TU.

31.07.
2014

​Návštevníkom pomohlo 240 litrov kuracieho vývaru

Spoločnosť HYZA ponúkala vo svojej Kurnik Šope nielen grilované kurčatá, ale každé ráno podávala návštevníkom aj lahodný a po dlhej noci aj blahodárny kurací vývar. Celkovo predala po jednom eure 240 litrov vývaru, čo je asi 800 porcií. A keď už sme pri číslach, počas festivalu ugrilovala HYZA 2,42 tony kurčiat, teda cca 4000 porcií.

30.07.
2014

​Z bankomatov SLSP sa vybralo takmer 335 tisíc eur

Tri mobilné bankomaty Slovenskej sporiteľne počas nášho festivalu dostali zabrať,  návštevníci z nich vybrali takmer 335 tisíc eur. Priemerná výška výberu bola 57 euro. Rekordy padali v sobotu, v priebehu 17-tej hodiny, kedy ľudia urobili viac ako 3 výbery za minútu. Priemerná výška výberu z bankomatu každoročne rastie. Tento rok sa zvýšila z 52 eur na 57 eur. Rekordný výber 1 000 eur zaznamenali bankomaty v piatok aj v sobotu. Už tradične bola často využívaná služba „voľba bankoviek“, vďaka ktorej si ľudia vyberali presne také peniaze, aké potrebovali. Rovnako ako vlani, najčastejšie si vyberali sumu 20 eur. Celkovo urobili návštevníci Pohody takmer 5 900 bankomatových transakcií.

30.07.
2014

​Dnes pohodová Hudba sveta_FM

V poslednú júlovú stredu odznie v relácii Hudba sveta na Rádiu_FM okrem iného aj šesť exkluzívnych rozhovorov, ktoré nahral Potkan na Pohode s takými interpretmi ako Fatoumata Diawara a Roberto Fonseca, Tim Whelan, Olsi Sulejmani a Mr. Tuup z Transglobal Underground, Scott Prairie a Mia Hsieh z A Moving Sound, Ilwoo Lee z Jambinai, Mário Bihári z Bachtale Apsa a Jupiter Bokondji z Jupiter & Okwess International. Samozrejme, že bude znieť aj ich hudba a zdravice poslucháčom Rádia_FM!