News

28.07.
2014

​Pozrite si fotografie Ctibora Bachratého

Po záberoch od Martiny Mlčúchovej a Katky Acélovej si môžete v našej Galérii pozrieť aj fotografie Ctibora Bachratého. Ctibor fotí náš festival už od roku 1999, pozná ho dokonale a má ho rád. Najmä našich návštevníkov, čo je z jeho fotiek aj pekne vidno. Pozerajte TU.

28.07.
2014

​V Záhrade optimistov sa vyzbieralo takmer 3000 eur, Orange ich zdvojnásobí

Nás hlavný partner Orange sa zaviazal, že ak na tohtoročnom festivale padne 1 000-gigabajtová hranica množstva prenesených dát, zdvojnásobí sumu, ktorou na pomoc neziskovým organizáciám prispeli návštevníci Bažant Pohody sadením slnečníc v Záhradke optimistov. Podarilo sa. Návštevníci festivalu zasadili presne 998 symbolických kvetov, za každý z nich Nadácia Orange venuje na dobrú vec 3 eurá, čo znamená 2 994 eur. Orange sa zaviazal takto venovanú sumu zdvojnásobiť a tak neziskovým organizáciám nakoniec celkovo poputuje až 5 988 eur. Nepomáhalo sa len sadením slnečníc. Nadácia Orange mala na tohoročnej Bažant Pohode aj svoj Optimistan, kde si návštevníci festivalu mohli nakúpiť namiesto peňazí za dobrý skutok v Obchode pre optimistov. Záujem účastníkov festivalu bol obrovský – za dobrý skutok sa predalo všetkých 100 výrobkov z chránených dielní.

28.07.
2014

​Gratulujeme Petrovi Saganovi!

Aj na našom festivale mohli naši návštevníci fandiť slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi v špeciálnej Saganfanzonë, kde sme prinášali priame prenosy z Tour de France a kde nechýbalo množstvo debát so zaujímavými hosťami zo sveta cyklistiky a Saganovho okolia. Tour de France sa včera skončila a slovenský cyklista získal opäť zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže. Tretíkrát v rade! Gratulujeme!

25.07.
2014

​Na festivale pracovalo 618 dobrovoľníkov

Na Bažant Pohode 2014 pracovalo presne 618 dobrovoľníkov. Sme radi, že dobrovoľníctvo je, predovšetkým medzi mladými ľuďmi, stále obľúbenejšie, ako je to bežné aj v iných krajinách Európy. Aj keď dobrovoľníci nepracujú manuálne, sú dôležitou súčasťou nášho tímu, ich modré vesty a úsmevy patri k festivalovej atmosfére. Pozrite sa na toto video a možno aj vy sa necháte presvedčiť, aby ste rady dobrovoľníkov rozšírili na Bažant Pohode 2015. Viac info na www.pohodavolunteers.sk/

25.07.
2014

​Vypočujte si relácie a rozhovory Rádia_FM z nášho festivalu

Náš hlavný mediálny partner Rádio_FM sa aj tento rok predstavil na trenčianskom letisku so svojou Rádio (aktívnou zónou)_FM. Sledovanie živého vysielania priamo z Bažant Pohody patrí k obľúbeným aktivitám našich návštevníkov, tento rok mali v stane možnosť vidieť aj koncerty objavov relácie Demovnica i podobného projektu Starter českého Rádia Wave. Samozrejme, redaktori „Efemka“ (nedá nám nespomenúť neúnavnú Ninku...) urobili aj množstvo rozhovorov s domácimi aj zahraničnými interpretmi. Záznamy relácií aj rozhovory (postupne budú pribúdať aj ďalšie) si môžete vypočuť TU.

25.07.
2014

​Obrazy Márie Slovákovej na Times Square

Štyri obrázky Márie Slovákovej, ktorej malebné dielka už roky neodmysliteľne patria ku koloritu Bažant Pohody, mohli včera vidieť všetci, kto sa pohybovali po slávnej Times Square v New Yorku. Na dvoch  obrovských digitálnych obrazovkách vo veľkosti 25-poschodovej budovy boli predstavené diela umelcov, ktorí sa zapojili do projektu Seeme a ktorí dostali najviac hlasov v internetovom hlasovaní Márii gratulujeme!