News

19.09.
2014

​Jablko na Bažant Pohode – pozrite si videá

„Chceli sme ukázať, že sa deje veľa dobrého a pekného, preto sme spravili Jablko,“ je motto webového magazínu Jablko.sk. Tento rok nechýbali ani na Bažant Pohode a pripravili sériu zaujímavých záznamov z trenčianskeho letiska. Viaceré z nich nám poskytli a môžete si ich pozrieť na našom oficiálnom Youtube kanáli FestivalPohoda. Nájdete tam videá zo stavby areálu, koncertov, bohoslužby či z tlačovej konferencie. Ďakujeme Kubovi – viac o našom festivale na Jablku nájdete TU.

19.09.
2014

​Ventil RG aj Branuško Jobus na Konvergenciách

Festival Konvergencie pokračuje aj cez víkend kvalitným programom, v ktorom nechýbajú ani umelci, známi z Bažant Pohody. V sobotu sa v Design Factory určite oplatí vidieť Branuška Jobusa, ktorý deťom predstaví svoju najnovšiu knihu Ja nič, ja muzikant, v nedeľu si rovnako môžete v Refinery Gallery vychutnať  retrokoncert skupiny Ventil RG. TU si pozrite pozvánku od Janka Kurica, celý program nájdete na stránke Konvergencie.sk. 

18.09.
2014

​Špeciálne vlaky a autobusy využilo vyše 900 návštevníkov

Aj tento rok sme pre vás pripravili špeciálnu festivalovú dopravu, výhodný, zábavný, pohodlný a aj ekologický spôsob, ako sa dostať na festival. V spolupráci s CK Satur sme vypravili osem spiatočných autobusov z troch českých a piatich slovenských miest, Železničná spoločnosť Slovensko nám zase pomohla s vypravením vlakov z Bratislavy a z Košíc (a späť). Dohromady využilo špeciálnu dopravu 918 návštevníkov Bažant Pohody 2014. Už tradične si svoj autobus vypravili aj naši fanúšikovia z Oravy (na fotke) a tento rok sa k nim pridal aj ďalší autobus Bratislavčanov. Ak plánujete zorganizovať svoj bus aj vy, ozvite sa nám – pred festivalom ho pustíme až k bráne areálu a v nedeľu po skončení rovno pred hlavný Bažant stage.

17.09.
2014

Smer Hamburg a Barcelos

Začína sa nová sezóna a s ňou aj návštevy showcaseových festivalov. Tento víkend absolvujeme hneď dva – Michal už tradične letí do Hamburgu na Reeperbahn festival, Monika nabrala smer Barcelos v Portugalsku, kde sa premiérovo zúčastníme podujatia Q*Mostra. Sme zvedaví, aké novinky nám prinesú.
 

16.09.
2014

​Na Q Awards 2014 nominovaní aj Elbow a Kasabian

Hneď dvaja interpreti, ktorí hrali v minulosti na našom festivale, sú nominovaní na tohtoročnú Q Awards za najlepší album. Do pätorky finalistov sa dostali Kasabian s nahrávkou 48:13 a Elbow s ich ostatným albumom The Take Off And Landing Of Everything. Konkurencia je silná, okrem nich ešte na cenu ašpirujú Manic Street Preachers, The Black Keys a Damon Albarn. Vyhlásenie cien je naplánované na 22. októbra, hlasovať môžete aj vy  – TU.

12.09.
2014

Pozrite si koncerty Kosy z nosa, Preservation Hall Jazz Band a Mogwai

Na náš oficálny Youtube kanál sme pridali ďalšie záznamy koncertov z tohtoročnej Bažant Pohody. Okrem množstva iných videí si najnovšie môžete pozrieť aj vystúpenia slovenskej skupiny Kosa z nosa, ktorá hrala už vo štvrtok na Orange stage, a dva sobotňajšie koncerty z hlavného Bažant stagu - amerického orchestra Preservation Hall Jazz Band a škótskych post-rockových vizionárov Mogwai.