News

30.07.
2014

​Z bankomatov SLSP sa vybralo takmer 335 tisíc eur

Tri mobilné bankomaty Slovenskej sporiteľne počas nášho festivalu dostali zabrať,  návštevníci z nich vybrali takmer 335 tisíc eur. Priemerná výška výberu bola 57 euro. Rekordy padali v sobotu, v priebehu 17-tej hodiny, kedy ľudia urobili viac ako 3 výbery za minútu. Priemerná výška výberu z bankomatu každoročne rastie. Tento rok sa zvýšila z 52 eur na 57 eur. Rekordný výber 1 000 eur zaznamenali bankomaty v piatok aj v sobotu. Už tradične bola často využívaná služba „voľba bankoviek“, vďaka ktorej si ľudia vyberali presne také peniaze, aké potrebovali. Rovnako ako vlani, najčastejšie si vyberali sumu 20 eur. Celkovo urobili návštevníci Pohody takmer 5 900 bankomatových transakcií.

30.07.
2014

​Dnes pohodová Hudba sveta_FM

V poslednú júlovú stredu odznie v relácii Hudba sveta na Rádiu_FM okrem iného aj šesť exkluzívnych rozhovorov, ktoré nahral Potkan na Pohode s takými interpretmi ako Fatoumata Diawara a Roberto Fonseca, Tim Whelan, Olsi Sulejmani a Mr. Tuup z Transglobal Underground, Scott Prairie a Mia Hsieh z A Moving Sound, Ilwoo Lee z Jambinai, Mário Bihári z Bachtale Apsa a Jupiter Bokondji z Jupiter & Okwess International. Samozrejme, že bude znieť aj ich hudba a zdravice poslucháčom Rádia_FM!

29.07.
2014

​Vyše 5000 pohľadníc odoslaných zdarma

Slovenská pošta mala aj tento rok na trenčianskom letisku svoju mobilnú pobočku s klasickými poštovými službami či predajom dennej tlače. Okrem toho ponúkala zadarmo nadrozmerné pohľadnice formátu A4, ktoré ste mohli v rámci Slovenska aj zadarmo odoslať. Celkovo bolo poslaných 5232 pohľadníc na Slovensko, ďalších 243 pohľadníc do zahraničia 1. triedou a 164 kusov 2. triedou. Čo je celkovo 5639 pohľadníc z Bažant Pohody 2014. 

28.07.
2014

​Pozrite si fotografie Ctibora Bachratého

Po záberoch od Martiny Mlčúchovej a Katky Acélovej si môžete v našej Galérii pozrieť aj fotografie Ctibora Bachratého. Ctibor fotí náš festival už od roku 1999, pozná ho dokonale a má ho rád. Najmä našich návštevníkov, čo je z jeho fotiek aj pekne cítiť. Pozerajte TU.

28.07.
2014

​V Záhrade optimistov sa vyzbieralo takmer 3000 eur, Orange ich zdvojnásobí

Nás hlavný partner Orange sa zaviazal, že ak na tohtoročnom festivale padne 1 000-gigabajtová hranica množstva prenesených dát, zdvojnásobí sumu, ktorou na pomoc neziskovým organizáciám prispeli návštevníci Bažant Pohody sadením slnečníc v Záhradke optimistov. Podarilo sa. Návštevníci festivalu zasadili presne 998 symbolických kvetov, za každý z nich Nadácia Orange venuje na dobrú vec 3 eurá, čo znamená 2 994 eur. Orange sa zaviazal takto venovanú sumu zdvojnásobiť a tak neziskovým organizáciám nakoniec celkovo poputuje až 5 988 eur. Nepomáhalo sa len sadením slnečníc. Nadácia Orange mala na tohoročnej Bažant Pohode aj svoj Optimistan, kde si návštevníci festivalu mohli nakúpiť namiesto peňazí za dobrý skutok v Obchode pre optimistov. Záujem účastníkov festivalu bol obrovský – za dobrý skutok sa predalo všetkých 100 výrobkov z chránených dielní.

28.07.
2014

​Gratulujeme Petrovi Saganovi!

Aj na našom festivale mohli naši návštevníci fandiť slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi v špeciálnej Saganfanzonë, kde sme prinášali priame prenosy z Tour de France a kde nechýbalo množstvo debát so zaujímavými hosťami zo sveta cyklistiky a Saganovho okolia. Tour de France sa včera skončila a slovenský cyklista získal opäť zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže. Tretíkrát v rade! Gratulujeme!