News

18.09.
2014

​Špeciálne vlaky a autobusy využilo vyše 900 návštevníkov

Aj tento rok sme pre vás pripravili špeciálnu festivalovú dopravu, výhodný, zábavný, pohodlný a aj ekologický spôsob, ako sa dostať na festival. V spolupráci s CK Satur sme vypravili osem spiatočných autobusov z troch českých a piatich slovenských miest, Železničná spoločnosť Slovensko nám zase pomohla s vypravením vlakov z Bratislavy a z Košíc (a späť). Dohromady využilo špeciálnu dopravu 918 návštevníkov Bažant Pohody 2014. Už tradične si svoj autobus vypravili aj naši fanúšikovia z Oravy (na fotke) a tento rok sa k nim pridal aj ďalší autobus Bratislavčanov. Ak plánujete zorganizovať svoj bus aj vy, ozvite sa nám – pred festivalom ho pustíme až k bráne areálu a v nedeľu po skončení rovno pred hlavný Bažant stage.

17.09.
2014

Smer Hamburg a Barcelos

Začína sa nová sezóna a s ňou aj návštevy showcaseových festivalov. Tento víkend absolvujeme hneď dva – Michal už tradične letí do Hamburgu na Reeperbahn festival, Monika nabrala smer Barcelos v Portugalsku, kde sa premiérovo zúčastníme podujatia Q*Mostra. Sme zvedaví, aké novinky nám prinesú.
 

16.09.
2014

​Na Q Awards 2014 nominovaní aj Elbow a Kasabian

Hneď dvaja interpreti, ktorí hrali v minulosti na našom festivale, sú nominovaní na tohtoročnú Q Awards za najlepší album. Do pätorky finalistov sa dostali Kasabian s nahrávkou 48:13 a Elbow s ich ostatným albumom The Take Off And Landing Of Everything. Konkurencia je silná, okrem nich ešte na cenu ašpirujú Manic Street Preachers, The Black Keys a Damon Albarn. Vyhlásenie cien je naplánované na 22. októbra, hlasovať môžete aj vy  – TU.

12.09.
2014

Pozrite si koncerty Kosy z nosa, Preservation Hall Jazz Band a Mogwai

Na náš oficálny Youtube kanál sme pridali ďalšie záznamy koncertov z tohtoročnej Bažant Pohody. Okrem množstva iných videí si najnovšie môžete pozrieť aj vystúpenia slovenskej skupiny Kosa z nosa, ktorá hrala už vo štvrtok na Orange stage, a dva sobotňajšie koncerty z hlavného Bažant stagu - amerického orchestra Preservation Hall Jazz Band a škótskych post-rockových vizionárov Mogwai.

11.09.
2014

Nominácie pre East India Youth, Annu Calvi aj Polar Bear

Organizátori najprestížnejšej hudobnej ceny na Britských ostrovoch – Mercury Music Prize – zverejnili dvanástku tohtoročných nominantov. Ocenenie, ktoré sa udeľuje za najlepší britský album roka, môže získať aj East India Youth, ktorý svoj debutový album Total Strife Forever predstavil v lete aj na našom festivale. Z ďalších „našich“ interpretov je nominovaný aj album One Breath od Anny Calvi, ktorá hrala nielen na Bažant Pohode 2012, ale v marci sme zorganizovali aj jej koncert v bratislavskej Starej tržnici, a nahrávka In Each and Every One od skupiny Polar Bear, ktorá hrala na Bažant Pohode 2010 aj Pohoda Indoor Camping festivale 2011. Viac o Mercury Prize a zoznam nominovaných nájdete TU.

10.09.
2014

Bažant Pohoda 2015

​V predaji už aj vstupenky pre ZŤP/ZŤP-S aj parkovanie pre karavany

V našom online Pohoda shope a aj v sieti Ticketportal si už môžete kúpiť permanentky na Bažant Pohodu 2015 aj pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S  a rovnako aj parkovanie pre karavany.  Parkovanie pre karavany stojí v predpredaji 39 eur, na mieste bude stáť o desať eur viac. Pripomíname, že po minulé roky sa miesta pre karavany vypredali vždy v predpredaji ešte pred začiatkom festivalu. V ponuke sú dve verzie lístkov pre držiteľov preukazov ZŤP/ZŤP-S – permanentka pre držiteľov preukazu ZŤP alebo ZŤP-S za 59 eur alebo dvojlístok pre držiteľov preukazu ZŤP-S a jeho sprievodcu za 79 eur. Vstup s takýmito lístkami je možný len s platným preukazom ZŤP/ZŤP-S a preukazom totožnosti cez špeciálne označené brány, v prípade dvojlístka musia obe osoby vstúpiť do areálu spoločne.