News

29.07.
2014

​Vyše 5000 pohľadníc odoslaných zdarma

Slovenská pošta mala aj tento rok na trenčianskom letisku svoju mobilnú pobočku s klasickými poštovými službami či predajom dennej tlače. Okrem toho ponúkala zadarmo nadrozmerné pohľadnice formátu A4, ktoré ste mohli v rámci Slovenska aj zadarmo odoslať. Celkovo bolo poslaných 5232 pohľadníc na Slovensko, ďalších 243 pohľadníc do zahraničia 1. triedou a 164 kusov 2. triedou. Čo je celkovo 5639 pohľadníc z Bažant Pohody 2014. 

28.07.
2014

​Pozrite si fotografie Ctibora Bachratého

Po záberoch od Martiny Mlčúchovej a Katky Acélovej si môžete v našej Galérii pozrieť aj fotografie Ctibora Bachratého. Ctibor fotí náš festival už od roku 1999, pozná ho dokonale a má ho rád. Najmä našich návštevníkov, čo je z jeho fotiek aj pekne cítiť. Pozerajte TU.

28.07.
2014

​V Záhrade optimistov sa vyzbieralo takmer 3000 eur, Orange ich zdvojnásobí

Nás hlavný partner Orange sa zaviazal, že ak na tohtoročnom festivale padne 1 000-gigabajtová hranica množstva prenesených dát, zdvojnásobí sumu, ktorou na pomoc neziskovým organizáciám prispeli návštevníci Bažant Pohody sadením slnečníc v Záhradke optimistov. Podarilo sa. Návštevníci festivalu zasadili presne 998 symbolických kvetov, za každý z nich Nadácia Orange venuje na dobrú vec 3 eurá, čo znamená 2 994 eur. Orange sa zaviazal takto venovanú sumu zdvojnásobiť a tak neziskovým organizáciám nakoniec celkovo poputuje až 5 988 eur. Nepomáhalo sa len sadením slnečníc. Nadácia Orange mala na tohoročnej Bažant Pohode aj svoj Optimistan, kde si návštevníci festivalu mohli nakúpiť namiesto peňazí za dobrý skutok v Obchode pre optimistov. Záujem účastníkov festivalu bol obrovský – za dobrý skutok sa predalo všetkých 100 výrobkov z chránených dielní.

28.07.
2014

​Gratulujeme Petrovi Saganovi!

Aj na našom festivale mohli naši návštevníci fandiť slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi v špeciálnej Saganfanzonë, kde sme prinášali priame prenosy z Tour de France a kde nechýbalo množstvo debát so zaujímavými hosťami zo sveta cyklistiky a Saganovho okolia. Tour de France sa včera skončila a slovenský cyklista získal opäť zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže. Tretíkrát v rade! Gratulujeme!

25.07.
2014

​Na festivale pracovalo 618 dobrovoľníkov

Na Bažant Pohode 2014 pracovalo presne 618 dobrovoľníkov. Sme radi, že dobrovoľníctvo je, predovšetkým medzi mladými ľuďmi, stále obľúbenejšie, ako je to bežné aj v iných krajinách Európy. Aj keď dobrovoľníci nepracujú manuálne, sú dôležitou súčasťou nášho tímu, ich modré vesty a úsmevy patri k festivalovej atmosfére. Pozrite sa na toto video a možno aj vy sa necháte presvedčiť, aby ste rady dobrovoľníkov rozšírili na Bažant Pohode 2015. Viac info na www.pohodavolunteers.sk/

25.07.
2014

​Vypočujte si relácie a rozhovory Rádia_FM z nášho festivalu

Náš hlavný mediálny partner Rádio_FM sa aj tento rok predstavil na trenčianskom letisku so svojou Rádio (aktívnou zónou)_FM. Sledovanie živého vysielania priamo z Bažant Pohody patrí k obľúbeným aktivitám našich návštevníkov, tento rok mali v stane možnosť vidieť aj koncerty objavov relácie Demovnica i podobného projektu Starter českého Rádia Wave. Samozrejme, redaktori „Efemka“ (nedá nám nespomenúť neúnavnú Ninku...) urobili aj množstvo rozhovorov s domácimi aj zahraničnými interpretmi. Záznamy relácií aj rozhovory (postupne budú pribúdať aj ďalšie) si môžete vypočuť TU.