News

16.09.
2014

​Na Q Awards 2014 nominovaní aj Elbow a Kasabian

Hneď dvaja interpreti, ktorí hrali v minulosti na našom festivale, sú nominovaní na tohtoročnú Q Awards za najlepší album. Do pätorky finalistov sa dostali Kasabian s nahrávkou 48:13 a Elbow s ich ostatným albumom The Take Off And Landing Of Everything. Konkurencia je silná, okrem nich ešte na cenu ašpirujú Manic Street Preachers, The Black Keys a Damon Albarn. Vyhlásenie cien je naplánované na 22. októbra, hlasovať môžete aj vy  – TU.

12.09.
2014

Pozrite si koncerty Kosy z nosa, Preservation Hall Jazz Band a Mogwai

Na náš oficálny Youtube kanál sme pridali ďalšie záznamy koncertov z tohtoročnej Bažant Pohody. Okrem množstva iných videí si najnovšie môžete pozrieť aj vystúpenia slovenskej skupiny Kosa z nosa, ktorá hrala už vo štvrtok na Orange stage, a dva sobotňajšie koncerty z hlavného Bažant stagu - amerického orchestra Preservation Hall Jazz Band a škótskych post-rockových vizionárov Mogwai.

11.09.
2014

Nominácie pre East India Youth, Annu Calvi aj Polar Bear

Organizátori najprestížnejšej hudobnej ceny na Britských ostrovoch – Mercury Music Prize – zverejnili dvanástku tohtoročných nominantov. Ocenenie, ktoré sa udeľuje za najlepší britský album roka, môže získať aj East India Youth, ktorý svoj debutový album Total Strife Forever predstavil v lete aj na našom festivale. Z ďalších „našich“ interpretov je nominovaný aj album One Breath od Anny Calvi, ktorá hrala nielen na Bažant Pohode 2012, ale v marci sme zorganizovali aj jej koncert v bratislavskej Starej tržnici, a nahrávka In Each and Every One od skupiny Polar Bear, ktorá hrala na Bažant Pohode 2010 aj Pohoda Indoor Camping festivale 2011. Viac o Mercury Prize a zoznam nominovaných nájdete TU.

10.09.
2014

Bažant Pohoda 2015

​V predaji už aj vstupenky pre ZŤP/ZŤP-S aj parkovanie pre karavany

V našom online Pohoda shope a aj v sieti Ticketportal si už môžete kúpiť permanentky na Bažant Pohodu 2015 aj pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S  a rovnako aj parkovanie pre karavany.  Parkovanie pre karavany stojí v predpredaji 39 eur, na mieste bude stáť o desať eur viac. Pripomíname, že po minulé roky sa miesta pre karavany vypredali vždy v predpredaji ešte pred začiatkom festivalu. V ponuke sú dve verzie lístkov pre držiteľov preukazov ZŤP/ZŤP-S – permanentka pre držiteľov preukazu ZŤP alebo ZŤP-S za 59 eur alebo dvojlístok pre držiteľov preukazu ZŤP-S a jeho sprievodcu za 79 eur. Vstup s takýmito lístkami je možný len s platným preukazom ZŤP/ZŤP-S a preukazom totožnosti cez špeciálne označené brány, v prípade dvojlístka musia obe osoby vstúpiť do areálu spoločne.

10.09.
2014

​Zajtra sa začínajú Konvergencie

Už zajtra sa začína náš spriatelený festival Konvergencie, ktorý má pred sebou jubilejný 15. ročník. Na úvod si organizátori s Jožkom Luptákom, ktorý nám pomáha aj s dramaturgiou Bažant Pohody, pripravili vernisáž v atraktívnom prostredí Design factory, na ktorej rozoznejú uplynulé ročníky prostredníctvom fotografií Daniely Meressy Rusnokovej, Jarmily Uhlíkovej, Martiny Šimkovičovej a ďalších. Hudobným hosťom večera bude dlhoročný člen legendárnych warchalovcov, violončelista Juraj Alexander. V programe nájdete aj účinkujúcich, ktorí sa tento rok predstavili aj na trenčianskom letisku a ich koncerty boli skvelé - ak ste si nechali ujsť vystúpenia skupín Ventil RG či Manu Delago Handmade, neváhajte. Kompletný program Konvergencií nájdete TU.

​Najlepšie masky vyhrali vstupenky na Bažant Pohodu 2015

Tohtoročná Slávnostná promenáda sa niesla v znamení pesničky od skupiny Kraftwerk, jej témou bol slogan „We are the Robots". Opäť sa jej zúčastnilo viac návštevníkov ako vlani a tým bola pre nás úloha vybrať tých najlepších omnoho omnoho ťažšia. Rozhodovanie bolo náročné, aj preto sme napokon vybrali až 11 masiek, ktoré si zaslúžili voľné vstupenky na Bažant Pohodu 2015. Roboti, očakávajte ich v najbližších dňoch vo svojej pošte, ešte raz gratulujeme!