News

13.08.
2014

Bažant Pohoda 2014

​Ďakujeme všetkým, čo prispeli ku krásnemu festivalu

Osemnásty ročník Bažant Pohody nás potešil všeličím – od tradične krásnej atmosféry, cez parádne koncerty, divadelné predstavenia, literárne čítačky, workshopy, diskusie i výtvarné akcie. Ďakujeme všetkým, ktorí sa o to pričinili, predovšetkým zas a znova našim návštevníkom, ktorí nás opäť nabili energiou do ďalšieho roka a všetkým, ktorí prispeli k jeho zdarnému priebehu.
Ďakujeme spoludramaturgom, umelcom, ich agentom, tour manažérom a ďalším členom ich štábu
Podstatou nášho festivalu je umenie. Na festivale prebehlo viac ako 250 vystúpení, pri výslednej podobe nám pomáhalo viacero vzácnych ľudí. Zvlášť chceme poďakovať za rady či príspevky do dramaturgie Kolomanovi Kertészovi Bagalovi, Jozefovi Luptákovi, Ľubici Orechovskej, Robertovi Brieškovi, Zuzane Sabovej, Ctiborovi Bachratému, Tomášovi Lukačkovi a jeho tímu, Diane Majdákovej, Viktorovi Frešovi, Markovi Vrzgulovi, Lenke Zogatovej, Michalovi Bratovi, Petrovi Slameňovi, Ferovi Morongovi, Vladimírovi Potančokovi, Monike Smolovej, Zuzane Wienk, Štefanovi Hríbovi, Jurajovi Kušnierikovi, Ladislavovi Snopkovi (Agnes), Tónovi Šulíkovi, Jane Melicherčíkovej, Tiborovi Holodovi, Petrovi Cagáňovi, Petrovi Ungvölgyiovi (Pino).  Výborné tipy sme dostali aj od agentov, ale aj od mnohých našich návštevníkov a podporovateľov, ktorí nás upozorňujú na skvelých umelcov na našej stránke, na sociálnych sieťach, na osobných stretnutiach či v mailoch. Umelcom a ďalším vystupujúcim ďakujeme za výkony, ktoré u nás podali. Opäť nám pribudlo do histórie niekoľko nezabudnuteľných koncertov a iných vystúpení.

12.08.
2014

Poďakovania od artistov

Po festivale nám prišlo množstvo emailov od umelcov alebo ich manažmentu. Tu je niekoľko z nich:
„Len ťažko sa mi hľadajú slová, ako vyjadriť vďačnosť za to všetko, čo ste cez víkend pre nás spravili! Zo všetkých úžasných svetových festivalov, na ktorých som mala možnosť sa zúčastniť, je Pohoda doslova tým najlepším,“ napísala Michalovi Romy Weinstock, agentka dvoch izraelských interpretov – LolaMarsh a Helfer. „Celý váš tím – Monika, Mário, stage manažéri, vodiči, zamestnanci cateringu, brigádnici v Artist village, Elena a Jurin – bol veľmi profesionálny a vaša pohostinnosť navždy ostane v našej pamäti a srdciach. O Helfera a Lolu bolo postarané ako o veľké hviezdy a vďaka vám sme od začiatku do konca cítili uznanie a lásku. Cestujem po svete celý svoj život a musím povedať, že Slováci sú najmilší ľudia na svete (a to vôbec nepreháňam). Bol to pre nás nezabudnuteľný zážitok, určite si ho budem pamätať do konca svojho života, a to práve vďaka vám. Dúfam, že niekedy v blízkej budúcnosti budem mať to šťastie prísť opäť. Zachovajte túto nádhernú akciu navždy.“

11.08.
2014

V našom Pohoda shope už aj oblečenie

V našom online Pohoda shope si už môžete objednávať aj z ponuky oblečenia, ktoré zostalo z tohtoročného festivalu. Z edície Bažant Pohody 2014 si môžete vybrať detské, dámske aj pánske tričká a mikiny, takisto šiltovky. V ponuke je stále za výhodnú cenu aj niekoľko starších kusov oblečenia. V online shope sú k dispozícii aj knihy a DVD z nášho vydavateľstva a takisto farebné permanentky na Bažant Pohodu 2015.

Para, Slobodná Európa, Korben Dallas či Parno Graszt a Chalani z chatrče zahrajú v rómskej osade v Moldave nad Bodvou

Na konci prázdnin pribudne na Slovensku ďalší festival Moldava Spolu, ktorý bude 29. augusta v rómskej osade Budulovská v Moldave nad Bodvou. Na festivale zahrá Slobodná Európa, Korben Dallas, hostia z Maďarska Parno Graszt, zaujímavosťou bude koncert muzikantov priamo z osady, ktorí si dali priliehavý názov Chalani z chatrče, či spoločný koncert skupiny Para so Sendreiovcami. Vystúpi aj detský zbor Superar, dve divadlá z rómskych komunitných centier a OZ Haliganda predstaví svoj Rozprávkový automat. Súčasťou festivalu bude aj výstavu fotografií Karola Horvátha z Moldavy nad Bodvou a prezentácia výtvarných prác rómskych detí z komunitných centier. Podujatie je možné finančne podporiť prostredníctvom výzvy na portáli www.ludialudom.sk. Vstup na festival je voľný, viac info v tlačovej správe - TU.

08.08.
2014

Debaty s prezidentom Andrejom Kiskom aj Mišom Kaščákom a Fedorom Gálom

EUrópa stage bol tento rok okrem koncertov a divadiel opäť aj dejiskom zaujímavých diskusií. V Café Európa, projekte, ktorý zastrešuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, sa okrem dvoch blokov krátkych prednášok pod hlavičkou TedxBratislava uskutočnili aj dve debaty pod moderátorskou taktovkou šéfredaktora časopisu .týždeň Štefana Hríba. V piatok navštívil festival president Slovenskej republiky Andrej Kiska, v sobotu boli Pištovými hosťami šéf Bažant Pohody Mišo Kaščák a s ním Fedor Gál. Záznamy prednášok aj diskusií si môžete pozrieť na našom oficiálnom Youtube kanáli PohodaFestival, kde postupne pribúdajú aj záznamy koncertov. Naposledy sme zverejnili Ventil RG a Deap Vally.

07.08.
2014

​Koľko toaletného papiera sa minulo?

Aj tento rok naše festivalové toalety skutočne voňali. Aj vďaka osviežovačom Fre-Pro. Nna splachovacie toalety sme umiestnili dohromady 450 kusov vonných závesiek Hang Tag a ďalších 300 kusov pisoárových sitiek Wave osviežilo svojou vôňou toitoiky. O komfort sa zase postarala spoločnosť Harmony, ktorá pre potreby návštevníkov, ale aj účinkujúcich a pracujúcich na festivale dodala 26 692 roliek špeciálne potlačeného toaletného papiera. Okrem toho návštevníkom rozdala 5 760 balíčkov vreckoviek a stánkarom 3 600 jednotlivých obrúskov.