News

02.09.
2014

Na Bažant Pohode 2014 prebehlo 387 vystúpení

Na festivale Bažant Pohoda 2014 prebehlo 387 vystúpení, z toho 167 koncertov, 61 tanečných a iných workshopov, 16 divadelných predstavení, 68 debát, 24 literárnych čítačiek, 48 filmov, 1 tanečná súťaž, 1 slam poetry a 1 kúzelník. V rámci literárnych čítačiek bolo predstavených 66 autorov a prebehli 4 krsty knihy. Na festivale maľovalo 40 výtvarníkov a vystavené boli inštalácie/sochy 4 autorov. Na záver sa slúžila 1 bohoslužba.

29.08.
2014

​Príjemný deň v osade

Dnes sa mal konať piaty ročník festivalu Spolu – Moldava Spolu 2014 na Budulovskej ulici v Moldave nad Bodvou. Po absurdnom zákaze mesta sme boli prinútení festival zrušiť. Včera sme sa spoločne s ďalšími spoluorganizátormi na čele s Lydkou Šuchovou z Equity, ale aj hudobníkmi, ktorí mali na festivale vystúpiť, vydali na východ a navštívili sme obyvateľov a našich spolupracovníko z osady. Whisky zo Slobodnej Európy, Lasky a Matúš z Pary, Sendreiovci, naši Mišo a Gešo či Martin z ETP sa spolu s chalanmi z osady zúčastnili futbalového turnaja, divadlo Haliganda zabavilo detí rozprávkami, spoločne sme si zahrali a zaspievali, podebatovali a strávili sme v osade príjemný deň. Pozrite si na videu .týždňa, ako to včera v Budulovskej vyzeralo. 

27.08.
2014

​Ohlasy médií na zrušenie festivalu Moldava Spolu

Na včerajšie zrušenie festivalu Moldava Spolu 2014 po spornom zákaze mesta Moldava nad Bodvou zareagovalo viacero médií. Prečítajte si, čo píšu v Sme, na serveroch Hudba.sk, Pluska.sk, Aktualne.sk, aj čo napísali agentúry SITA (publikované na serveri Ohudbe.sk) a TASR (na svojom webe Teraz.sk). Tu si môžete pozrieť aj video .týždňa, či správy na STV1TV Markíza.

27.08.
2014

​Spustený už aj predpredaj parkovania

V našom online Pohoda Shope aj v sieti Ticketportal si už môžete zakúpiť aj vstupenky na parkovanie na Bažant Pohodu 2015. Rovnako, ako minulý rok, aj tentoraz ponúkame parkovanie v troch sektoroch. Za ten najbližší k bránam festivalu – sektor P1 - zaplatíte v predpredaji 15 eur na celý festival (30 na mieste), za sektor P2 v predpredaji 12 eur (na mieste 27) a za parkovanie v sektore P3 v predpredaji 9 eur (na mieste 25). Permanentky na všetky festivalové dni sa v súčasnosti predávajú za 79 eur. 

26.08.
2014

Sporný zákaz festivalu Moldava Spolu nás prinútil podujatie zrušiť

Hudobný festival Moldava Spolu, ktorý zakázalo mesto Moldava nad Bodvou rozhodnutím primátora a poslancami miestneho zastupiteľstva, sa organizátori rozhodli zrušiť. Festival sa mal uskutočniť na Budulovskej ulici v Moldave nad Bodvou v piatok 29. augusta a mali na ňom spoločne vystúpiť rómske aj nerómske skupiny - Slobodná Európa, Korben Dallas, Parno Graszt, Chalani z chatrče, detský zbor Superar, OZ Haliganda či Para so Sendreiovcami. Nad podujatím prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Viac informácií v tlačovej správe – čítajte TU.

13.08.
2014

Bažant Pohoda 2014

​Ďakujeme všetkým, čo prispeli ku krásnemu festivalu

Osemnásty ročník Bažant Pohody nás potešil všeličím – od tradične krásnej atmosféry, cez parádne koncerty, divadelné predstavenia, literárne čítačky, workshopy, diskusie i výtvarné akcie. Ďakujeme všetkým, ktorí sa o to pričinili, predovšetkým zas a znova našim návštevníkom, ktorí nás opäť nabili energiou do ďalšieho roka a všetkým, ktorí prispeli k jeho zdarnému priebehu.
Ďakujeme spoludramaturgom, umelcom, ich agentom, tour manažérom a ďalším členom ich štábu
Podstatou nášho festivalu je umenie. Na festivale prebehlo viac ako 250 vystúpení, pri výslednej podobe nám pomáhalo viacero vzácnych ľudí. Zvlášť chceme poďakovať za rady či príspevky do dramaturgie Kolomanovi Kertészovi Bagalovi, Jozefovi Luptákovi, Ľubici Orechovskej, Robertovi Brieškovi, Zuzane Sabovej, Ctiborovi Bachratému, Tomášovi Lukačkovi a jeho tímu, Diane Majdákovej, Viktorovi Frešovi, Markovi Vrzgulovi, Lenke Zogatovej, Michalovi Bratovi, Petrovi Slameňovi, Ferovi Morongovi, Vladimírovi Potančokovi, Monike Smolovej, Zuzane Wienk, Štefanovi Hríbovi, Jurajovi Kušnierikovi, Ladislavovi Snopkovi (Agnes), Tónovi Šulíkovi, Jane Melicherčíkovej, Tiborovi Holodovi, Petrovi Cagáňovi, Petrovi Ungvölgyiovi (Pino).  Výborné tipy sme dostali aj od agentov, ale aj od mnohých našich návštevníkov a podporovateľov, ktorí nás upozorňujú na skvelých umelcov na našej stránke, na sociálnych sieťach, na osobných stretnutiach či v mailoch. Umelcom a ďalším vystupujúcim ďakujeme za výkony, ktoré u nás podali. Opäť nám pribudlo do histórie niekoľko nezabudnuteľných koncertov a iných vystúpení.