News

25.07.
2014

​Zajtra výnimočná letná Festivalová sobota v Mariatchi

Aj keď cez leto má séria podporných podujatí Festivalové soboty v Mariatchi prestávku, predsa len sa jeden večer pod touto hlavičkou uskutoční. Postará sa oň Medzinárodný divadelný a filmový festival UmUm´14, ktorý sa koná v Starej Ľubovni 1.-3. augusta 2014. No keďže viacero účinkujúcich bude na Slovensku už v sobotu 26. júla , privedú ich organizátori UmUm festivalu aj do nitrianskeho klubu Mariatchi, ktorý bol v minulosti častou obeťou extrémistických útokov. O festivalovú sobotu v klube sa postará francúzsky súbor Field Surrender Company, ktorý si prizval tanečníkov z Belgicka, Českej Republiky a Slovenska. Spoločne pod vedením choreografky Louise Kalfon vytvoria Site Specific performance s názvom IXIM. Začína sa o 22.00

24.07.
2014

​Skontrolujte si Straty a nálezy

V posledných dňoch si viacero majiteľov našlo svoje veci v našich Stratách a nálezoch, v ktorých sú odfotografované všetky veci, čo sa našli po festivale na trenčianskom letisku. Dnes sme do zoznamu vecí zaradili kolobežku a ďalšie slnečné okuliare. Stále tu však máme množstvo nevyzdvihnutých vecí, skontrolujte si fotografie TU a ak identifikujete niečo, čo je vaše, napíšte na janka@pohodafestival.sk.

24.07.
2014

​Lístky za 69 eur sa vypredali počas noci, predávame už sériu za 79 eur

Necelých 700 permanentiek na Bažant Pohodu 2015, ktoré zostali z trojtisícovej série za 69 eur, sa vypredali rekordne rýchlo už počas noci po spustení predaja. V súčasnosti predávame vstupenky za 79 eur – k dispozícii je ich rovnako 3000 kusov. Objednávať môžete v našom online Pohodashope. 

23.07.
2014

Pohodashop otvorený

Posledných 700 lístkov na Bažant Pohodu 2015 za 69 eur v predaji

Náš online Pohodashop je už otvorený a tým sme spustili aj predaj permanentiek na Bažant Pohodu 2015. Keďže na festivale sa predalo vyše 3300 lístkov, zostáva ešte necelých 700 vstupeniek za 69 eur. Po ich vypredaní sa cena zvýši na 79 eur. V najbližšom čase spustíme aj predaj ďalších druhov lístkov – na parkovanie i pre držiteľov preukazov ZŤP a ZŤP-S, a takisto aj predaj nového merchandisingu z Bažant Pohody 2014. 

23.07.
2014

Galéria na vodomerných šachtách vystavená v Trenčíne

Celkovo 26 výtvarníkov zo Slovenska, Ukrajiny a Švédska sa tento rok zapojilo do maľovania na vodomerné šachty a skrášlilo tak areál nášho festivalu. Šachty sme po skončení festivalu presunuli do centra Trenčína pri ODA-u, kde si ich môžete pozrieť do konca leta. Potom si ich firma Betonic, ktorá nám ich zapožičala, odvezie a bude využívať na ich pôvodné účely – poputujú do zeme. Ďakujeme Betonicu za šachty, Slovlaku za farby a predovšetkým umelcom za ich vydarené diela. Tento rok maľovali: Alexandra Barth, Soňa Bellérová, Maroš Csinger, Eva Činčalová, Mária Čorejová, Danglár, Oskar Felber, Viktor Frešo, Alexander Grebenyuk, Andriy Hir, Tobias Johansson, Peter Kusý, Olexa Mann, Luboš Mikle, Eva Mária Ondová, Marek, Michal a Renata Ormandíkovci, Tomáš Rafa, Denisa Slavkovská, Mária Slováková, Adam Šakový, Martin Špirec, Ján Triaška, Alžbeta Vrzgulová a Dominika Žáková. Celá galéria TU.

23.07.
2014

​Takmer 90 rozhovorov

Počas festivalu sme sprostredkovali 87 rozhovorov so 46-timi interpretmi tohtoročnej Bažant Pohody, najviac ich poskytli členovia skupiny Travis – osem, Mogwai a Suede po sedem. Okrem toho sme zorganizovali päť tlačových konferencií – dve so šéfom festivalu Mišom a ďalšie s kompletnou zostavou skupiny Tame Impala, Seasick Steveom a Trickym. A treba povedať, že všetky tri tlačovky s hudobníkmi patrili k najzaujímavejším a najvtipnejším, aké sme kedy mali. „Prosím, povedzte všetkým, čo tam boli, že som nikdy nezažil na presskonferencii toľko pozitívnej energie. Ďakujem,“ odkázal novinárom Tricky.