Vitajte v sekcii Frequently Asked Questions. V prípade nejasností, prosím pozrite aj sekciu Info. Ak nenájdete odpoveď na vaše otázky ani tam, prosím pošlite nám mail na info@pohodafestival.sk, alebo nám pošlite správu na našej Facebook Page.

 

1. Ako sa dostanem na Pohodu?

Pohoda sa koná na letisku v Trenčíne. Areál Pohody má dve vstupné brány. Jedna je bližšie k mestu zo strany Nozdrkoviec (Gate B) a je určená pre peších návštevníkov a bicykle. Vstup na parkovisko pre autá a karavany sa nachádza, od obce Opatovce (Gate O). Pre lepšiu navigáciu využite sekciu Ako sa k nám dostať?

Čo sa týka ekologickej dopravy, môžete využiť špeciálne vlaky do Trenčína, ktoré sú v predaji na www.pohodafestival.sk/sk/shop.

Ďalšou možnosťou sú špeciálne autobusy na www.busnapohodu.sk, ktoré vás privezú až pred festivalovú bránu. Z hlavnej stanice, ktorá je v Trenčíne rovnaká aj pre vlaky aj autobusy, bude premávať naša kyvadlová doprava.

Prípadne môžete využiť našu Webparty a pomocou hashtagu #spolunapohodu ponúknuť odvoz autom, alebo sa k niekomu pridať.

 

2. Kedy sa otvárajú brány festivalu? Kedy sa otvára Parking a Karavan Parking?

Festivalové brány sa otvárajú vo štvrtok 11.7. o 14:00. Parkovisko sa otvára o 12:00. Karavan Parking sa otvára spolu s festivalovým areálom, teda o 14:00. Festival je otvorený nonstop, vrátane stanových táborov a parkoviska, až do nedele 14.7. do 12:00.

 

3. Bolo mi doručené potvrdenie o platbe, ale nedostala som vstupenky do e-mailu. Kedy a kam prídu?

Skontrolujte prosím aj foldre “Promotions/Reklamy” alebo “Spam”, občas sa stáva, že sa tam lístky zatúlajú. Prípadne dajte vyhľadávať konkrétne slovo “E-tickety” alebo slovné spojenie “E-tickety objednávky…”, ktorým sa začína predmet e-mailu v ktorom sa lístky nachádzajú. Ak ich napriek tomu nenájdete, dajte nám prosím vedieť na shop@pohodafestival.sk.

 

4. Predávate aj jednodňové lístky na festival?

V predaji sú len trojdňové permanentky. Myslíme si, že sa vstup na festival oplatí aj v prípade, že niekto nemôže ostať po celý čas.

 

5. Kedy bude hrať môj obľúbený interpret?

Lineup a Timeline budú zverejnené pred festivalom.

 

6. Môžem si priniesť vlastný stan a stanovať v ňom?

Samozrejme. Za každým vstupom na festival sa nachádza klasické stanové mestečko, v ktorom je stanovanie zadarmo, resp. v cene permanentky. Za stanové miesto sa dopláca iba v špeciálnych kempoch: Family park a Family & Silent Camp.

 

7. Môže v stane v PSS FOX village bývať/spať viac ako 5 osôb?

Stany sú oficiálne dimenzované pre 5 osôb, viac osôb v stanoch môžu povoliť pracovníci recepcie.

 

8. Môžeme v stanovom mestečku Tent Inn stanovať s kamoškou vedľa seba? Môžem jej „booknuť“ stan?

Ak chcete byť s priateľmi vedľa seba, je potrebné prísť naraz, pretože vouchre na stanovanie sa na mieste vymieňajú za Tent Inn náramky.

 

9. Môžem na festival len priviezť kamošov autom a odísť? Potrebujem v tomto prípade parking?

Ak nemáte zaplatený parking a veziete návštevníkov, musíte ich vyložiť na bráne parkoviska. Vo výnimočných prípadoch (tehotné ženy, deti) parkovači umožnia vstup auta na parkovisko, po vyložení návtevníkov musí auto parking opustiť.

 

10. Ako sa viem dostať k parkovaciemu miestu na P1/karavan parkingu/atď. ak bude vypredané?

Kapacity festivalu nenavyšujeme ani v prípade vypredania festivalu. Preto treba lístky kupovať, kým sú k dispozícii.

 

11. Môžem spať v aute na parkovisku?

Môžete. Treba akurát myslieť na to, že dĺžka auta na parkovisku nesmie presiahnuť 5,5m, preto najmä pri vanoch treba dávať pozor na tento limit. Treba myslieť aj na to, že stanovanie v priestoroch parkoviska je prísne zakázané.

 

12. Môžem zaparkovať na bežnom parkovisku karavanom?

Môžete, ak jeho celková dĺžka vrátane akýchkoľvek ťažných zariadení a pod. nepresiahne 5,5m. Pripojenie na elektrinu na bežnom parkovisku nie je možné. Treba myslieť aj na to, že stanovanie v priestoroch parkoviska je prísne zakázané.

 

13. Môžem autom z parkoviska kedykoľvek odísť a vrátiť sa?

Môžete. Auto budete mať identifikované parkovacou nálepkou, ktorá slúži aj na návrat do sektoru, ktorý máte zakúpený.

 

14. Ako ďaleko sú jednotlivé sektory Parkoviska od festivalovej brány?

Sektor P1 = 100 - 250m
Sektor P2 = 250 - 400m
Sektor P3 = 400 - 550m
Sektor P4 = 550 - 600m
Sektor P5 = 600 - 700m

 

15. Vstupy pre držiteľov Kids/Junior ticket - musí ísť so mnou osoba nad 18 rokov?

Permanentky KIDS sa vzťahujú na osoby vo veku od 6 do 12 rokov (vrátane) a sprievod rodiča alebo zákonného zástupcu je nutný. Rodič / zákonný zástupca musí mať zakúpenú vlastnú platnú festivalovú permanentku.

Permanentky JUNIOR sa vzťahujú na osoby vo veku od 13 do 17 rokov (vrátane). Návštevníci vo veku 13 - 14 rokov musia byť na festivale sprevádzaní rodičom, resp. zákonným zástupcom. Rodič alebo zákonný zástupca návštevníka vo veku do 14 rokov (vrátane) musí mať zakúpenú vlastnú vstupenku pre dospelú osobu. 

Osoby vo veku 15 - 17 rokov musia mať so sebou platný občiansky preukaz - sprievod rodiča, resp. zákonného zástupcu nie je v uvedenom prípade nutný.

 

16. Musia držitelia preukazu ZŤP-S prichádzať na festival a odchádzať z neho naraz?

Vzhľadom na to, že je preukaz ZŤP-S vydávaný ľuďom, ktorí potrebujú sprievodcu, na festival treba prísť spolu. Odchod z festivalu už nie je nutný naraz, ak je držiteľ ZŤP - S schopný odísť z festivalu bez pomoci sprievodnej osoby.

 

17. Môžem ísť s deťmi do Family parku a využívať jeho služby aj keď na festivale nestanujem a dochádzam?

Samozrejme. Family park je prístupný pre všetkých. Jediným obmedzením je prístup do stanového tábora - vstup majú povolení len ľudia, ktorí v ňom stanujú. Stanový tábor je však až za samotným Family parkom s programom.

 

18. Môžem si vo Family parku postaviť aj viac ako dva stany?

Iba v prípade, ak máte zakúpený voucher pre každý stan a zároveň v každom stane spí dieťa. 1 voucher je platný pre jeden stan. Stany budú označované špeciálnou nálepkou. Neoznačené stany budú odstránené. Upozorňujeme, že nevyhnutnou podmienkou na stan vo Family Campe je prítomnosť dieťaťa.

 

19. Mám kde ohriať deťom jedlo v prípade ubytovania vo Family parku?

Áno, súčasťou výbavy Family parku je aj mikrovlnná rúra. Treba sa opýtať personálu vo Family parku.

 

20. Ako je to s vozíčkami a slúchadlami pre deti? Požičiavate ich?

Vozíčkov aj slúchadiel máme na požičanie veľmi málo, je to nedostatkový tovar. O sluch svojich detí je potrebné sa preto postarať svojpomocne a nespoliehať sa na to. Ďakujeme za pochopenie.