Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Vök
Piatok 20:15 | Café Kušnierik

Vök IS

Prvým zverejneným intepretom z Islandu na Pohode 2023 je skupina Vök. Toto trio spája elektroniku a indie s popom, pričom ju obaľuje do miernej melanchólie. Speváčku Margrét možete aktuálne poznať aj z legendárnej islandskej skupiny GusGus, s ktorou naspievala ich ostatný album.

Ich debut Figure z roku 2017 vyhral cenu Icelandic Music Awards v kategórii elektronická hudba. V roku 2020 si za ich druhý album In the Dark odniesli hneď tri ceny na Icelandic Music Awards, za popový album roka, speváčku roka a skladateľku roka. Album im produkoval James Earp (Lewis Capaldi, Rebecca Ferguson).

Tretí album s názvom Vök vydali v roku 2022 a je vyváženou kombináciou temnejšieho zvuku z debutu a popovějších melódií z jeho následovníka, čo je pre severský indie pop charakteristická kombinácia.

Islandská hudba má svoje osobité čaro a je zárukou kvality, ktorá nikdy nesklame.


VSTUPENKY NA POHODU 2023


Koncerty v Café Kušnierik na Pohode získali grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP v rámci projektu Keeping up the Freedom. Projekt bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. www.eeagrants.sk.
Partnerom koncertu je Iceland Music icelandmusic.is (organizácia zaoberajúca sa exportom islandskej hudby).