Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Suzanne Vega
Piatok 19:00 | Urpiner stage

Suzanne Vega US

Na Pohode vystúpi jedna z najvýraznejších osobností svetovej folkovej scény – Suzanne Vega. Asi každý pozná jej celosvetové hity “Luka“ a “Tom's Diner“ (druhú aj z množstva remixov a coverov, mimo iných ju použila aj ďalšia kapela, ktorá vystúpi na Pohode 2023 - SOFI TUKKER vo svojej piesni Summer In New York). Suzanne Vega dokonca tie najlepšie covery zozbierala a vydala na samostatnom albume Tom´s Album.

Na začiatku osemdesiatych rokov sa Suzanne ukázala ako vedúca osobnosť pri oživení folkovej scény. Už od vydania svojho debutového a kritikou oceňovaného albumu v roku 1985 pravidelne vypredáva koncerty po celom svete. Jej piesne sú vďaka výnimočnému hlasu nezameniteľné a nesú pečať majstrovskej rozprávačky, ktorá pozoruje svet svojím “poetickým okom“. Texty sa zameriavajú na život v meste (častokrát práve v New Yorku), bežných ľudí a predmety zo skutočného sveta. Je držiteľkou množstva hudobných ocenení, počas svojej kariéry získala mimo iného Grammy Awards a ocenili ju aj NME či MTV.

Suzanne Vega vystúpi na Pohode s jej dlhoročným gitaristom Gerrym Leonardom, ktorý okrem Suzanne sprevádzal na koncertoch aj Davida Bowieho. 

„O Suzanne Vega sa snažíme roky. Suzanne Vega, to sú úžasné pesničky, vynikajúce koncerty, silná osobnosť. Patrila k obľúbenkyniam Václava Havla, isto pôjde o jeden z najsilnejších koncertov na tohtoročnej Pohoda,“ odporúča jej vystúpenie na Pohode 2023 Michal Kaščák.

VSTUPENKY NA POHODU 2023