Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
SOFI TUKKER
Piatok 22:45 | Aréna Slovenskej sporiteľne

SOFI TUKKER US

Sophie a Tucker sú síce len dvaja, ale na pódiu svojím mixom houseu, dance-popu a brazílskej hudby dokážu narobiť poriadny „bordel“. Ak ste zažili vystúpenie Confidence Man, určite neoľutujete vidieť naživo ani toto americké duo.

Ich debutový singel Drinkee bol nominovaný na cenu Grammy. Kapela pritom v tom čase nemala ani LP a prekvapila aj nominácia piesne, ktorá nebola v angličtine. Sophie sa rozhodla pieseň naspievať po portugalsky, keďže jazyk študovala v škole a pripadal jej veľmi sexi. Následne sa ďalšej nominácie dočkali aj s debutovým albumom Treehouse.

Úspech SOFI TUKKER bol čokoľvek, len nie plánovaný. Tucker Halpern sníval celý život o kariére basketbalistu, kým ho na vysokej škole nepripútala choroba na osem mesiacov na lôžko. Čas využil štúdiom hudobnej produkcie, v ktorom následne pokračoval naplno po návrate do školy. Počas umeleckej show na Brownovej univerzite stretol speváčku a muzikantku Sophie Hawley-Weld. V krátkom čase nahrali a vydali prvé piesne. „Drinkee“ sa stala virálnou aj vďaka reklame na Apple Watch. Piesne „Johny“ a „Best Friend“ sa objavili aj v soundtrackoch populárnych počítačových hier FIFA 17 a FIFA 18. Singel Feeling Good bol zaradený na soundtrack k filmu Birds of Prey (Fantastická premena Harley Quinn)  a pieseň Good Time Girl bola použitá ako úvodná sekvencia v seriáli HBO Nový Pápež.Spoločný track majú aj s obľúbenými Amadou and Mariam, ktorých ste už mali tiež možnosť vidieť na Pohode. Na konte majú aj spoluprácu s ďalším skvelým tanečným duom z UK - Gordon City.

V apríli 2022 vydali album WET TENNIS (When Everyone Tries To Evolve, Nothing Negative is Safe), ktorý je nasledovníkom ich debutového Treehouse, pokračuje v ich príbehu a ďalšom raste kapely (dokopy majú už vyše miliardy prehratí). 

„SOFI TUKKER mali na Pohode hrať už v roku 2019, vtedy to pre zranenie nevyšlo. Mám radosť, že prídu v lete 2023 - ich koncerty sú nabité pozitívnou energiou, aká sa len tak nevidí. Pôjde určite o mimoriadne vydarenú párty,“ odporúča šéf Pohody Michal Kaščák.

Tanečné bangre, pozitívna nálada, skvelé basové linky, zamatový ženský vokál = SOFI TUKKER.

VSTUPENKY NA POHODU 2023