Shht BE

Aj space rock pre novú generáciu zaznie na Pohode 2022 – postará sa oň päť „zvukonautov zo sonickej lode“ s názvom Shht. Táto delikátne šialená zostava z Gentu vychádza podľa vlastných slov zo syntetických basových liniek podávaných noise-bandom s chemickými myšlienkami spevákom mentálne i fyzicky visiacim zo stropu. Keď si minulý mesiac zahrali v Birminghame pred belgickými hviezdami De Staat, Louder Than War poznamenal, že hrať po takom excentrickom a pritom remeselne dokonalom výkone je sakramentská výzva.

Koncom minulého roka vydali Shht debut Love Love Love. Každé slovo „Love“ v názve albumu zastupuje rôznu konotáciu tohto pojmu – v postupke od sprofanovaného slova láska na sociálnych sieťach, cez silne pozitívny vzťah medzi blížnymi až po najintímnejšiu verziu lásky medzi zamilovanými bytosťami. Shht sa v posledných rokoch stali povestnými pre svoje explozívne show. Love Love Love je pokusom o prenos energie z koncertov na čo najviac počúvateľnú nahrávku. Popritom mali v pláne udržať si svoju absurditu, podivnosť a elementy prekvapenia. Keďže štyria z piatich členov kapely sú hudobní producenti, výsledok je presne podľa plánu, totálne nenaplánovateľný a zároveň fenomenálny.

V textoch sa venujú existencializmu, vesmíru, náboženstvu, peniazom, sociálnym rozdielom, životu v celej svojej absurdite a samozrejme – láske. V Belgicku sa okrem super koncertov dostali do povedomia aj vďaka štyrom singlom, ktoré hrávalo aj známe rádio Studio Brussel. V krátkom čase si zahrali na podujatiach ako Best Kept Secret, Pukkelpop, Ment, Oppikoppi Festival, Ancienne Belgique či Boomtown. Zoznam umelcov, ktorí ich ovplyvnili je rovnako pestrý, ako ich tvorba – Mr. Oizo, Kanye West, The Beatles, Ariel Pink či návštevníkom Pohody známa belgická kapela Raketkanon.