Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Shht
Piatok 18:10 | Herbert Club

Shht BE

Belgická kapela Shht sa vracia so sviežim a priamočiarejším zvukom, ktorý stále znie odlišne od čohokoľvek iného. Dalo by sa povedať, že ich zvuk ich predchádzajúcich intergalaktických stretnutí pristál na planéte Zem. Novej surovosti stále bráni hravý a radostný syntetizátor spolu s jednoduchším prístupom k groove, ktorý si šetrí vrcholy pre niekoľko dynamických kľúčových bodov.

Shht sú notoricky známi svojimi energickými, participatívnymi živými vystúpeniami (čo ukázali aj na POhode on the Ground) a tento ich prístup ostáva aj novou érou nezmenený. Ako už býva zvykom, ich zvuk stále prekračuje všetky hranice žánrov. Od hluku cez kraut rock až po pop ala David Byrne a dokonca aj wagnerovský "classhhtizmus", pričom sa to všetko týka konzistentného zvuku jedinečného pre Shht.

Shht, ktorý sa predstail na festivaloch od holandského Best Kept Secret po Oppikoppi v Južnej Afrike, prináša toto leto svoje spontánne a virtuózne koncerty do mnohých ďalších koncertných sál a festivalov, medzi ktorými je aj Pohoda.