Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
RozpoR
Piatok 22:45 | Café Kušnierik

RozpoR SK

Na Pohode 2023 vystúpi aj štvorčlenná punková úderka z Bratislavy, známa svojím nekompromisným antifašistickým postojom. Skupina RozpoR vznikla na konci deväťdesiatych rokov, má na konte osem štúdiových nahrávok a poslednou z nich je album Hrubá sila, ktorý vydala vlani. Má za sebou stovky koncertov nielen na Slovensku a v okolitých krajinách, ale aj Taliansku, Veľkej Británii, Bielorusku a Izraeli.

RozpoR, ako sa na správnych punkáčov patrí, sa angažuje vo viacerých benefičných aktivitách. Počas utečeneckej krízy v roku 2015 odohrala skupina charitatívny koncert v utečeneckom tábore vo Viedni. Na to následne nadviazali dve turné po rómskych osadách východného Slovenska s názvom Radikálne ľudské turné. Ich angažované vystúpenie ste mohli vidieť aj vlani na oslavách Nežnej revolúcie, ktoré organizoval náš festival pod názvom Koncert pre všímavých. RozpoR zosobňuje mnohé myšlienky a posolstvá, s ktorými sa Pohoda stotožňuje, preto sme veľmi radi, že skupina tentoraz vystúpi priamo na festivale.

RozpoR je výnimočná kapela. Jasné postoje, obrovská radosť z hudby, skvelí ľudia na pódiu aj mimo neho. Ideálna kapela pre festival ako je Pohoda,“ teší sa na ich živelné vystúpenie riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

VSTUPENKY NA POHODU 2023

Koncerty v Café Kušnierik na Pohode získali grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP v rámci projektu Keeping up the Freedom. Projekt bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. www.eeagrants.sk.