Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Rozi Plain
Piatok 21:30 | Aktuality.sk

Rozi Plain GB

Rozi Plain je skvelá britská folková pesničkárka, ktorej vokál je taký príjemný a nádherný, že vás donúti vypočuť si všetky jej albumy zaradom. Neodmysliteľne k nej patrí elektronická gitara, ktorú si sama zostavila a gitara predstavuje aj výrazný prvok v jej tvorbe.

Piesne pôsobia s veľkou ľahkosťou, sú popretkávané jazzovými vyhrávkami a miestami bluesovým rytmom. Na ostatnom albume Prize, ktorý vyšiel začiatkom tohto roka dostávajú väčší priestor sj syntetizátory. O mix albumu sa postaral Ash Workman, ktorý spolupracoval s Metronomy alebo Christine And The Queens.

Vystupovala na festivaloch SXSW, Glastonbury ale aj Iceland Airwaves, má za sebou turné so spevákom Devendra Banhartom a ako členka kapely This Is The Kit má za sebou aj turné s kapelou The National.

"Rozi Plain som videl v maličkom klube pod obchodom Third Man Records v Londýne, ktorý vlastní Jack White. Hneď som vedel, že ju budeme chcieť na Pohodu. Silno mi pripomenula moju obľúbenú Aldous Harding a to v tom najlepšom slova zmysle. Krásne pesničky, vynikajúco zahraté, silné hudobné pohladenie, akých je na svete málo," dodáva k bookingu Mišo Kaščák.

Jej úprimný prístup k hudbe ale aj v textoch z nej robí jednu z najinovatívnejších a najpútavejších skladateliek a speváčok z Británie.

VSTUPENKY NA POHODU 2023