Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
RNZ
Piatok 01:15 | Š|F|R|B Club

RNZ SK

Ďalším zo slovenských mladých hudobných talentov na Pohode 2023 bude raper RNZ. V jeho tvorbe sa strieda výbušnosť s melanchóliou, ktoré sú ponorené do hudby s nádychom phonku, dark trapu, emo rapu, postavených na širokej škále samplov od industrialu, ambient až po gitarové melódie.

RNZ doteraz vydal tri albumy, piesne druhého z nich majú dokonca na Spotify už takmer dva milióny prehratí. Na jeho poslednej doske s názvom Shatters of Misanthropy, ktorú vydal vlani, nájdete spolupráce s ďalšími rapermi, okrem iného aj s Dušanom Vlkom, ktorý na Pohode 2023 vystúpi taktiež. Poslednou novinkou RNZ je singel Whats UP nahraný s českým raperom Darewinom, ktorý vydali len tento mesiac.

„RNZ sme dostali ako tip od Dušana Vlka. Ďalší príklad toho, kedy hneď pri prvej pesničke viete, že toto patrí na Pohodu. Je skvelé, kam sa posunula slovenská rapová scéna za uplynulé obdobie, RNZ spolu s Dušanom budú hrať v jeden deň a tak si môžu vzájomne zahosťovať… Nekompromisný talk, silné texty a divoko v publiku – presne to očakávame pri koncertoch oboch týchto pánov,“ teší sa na jeho vystúpenie šéf Pohody Michal Kaščák.

VSTUPENKY NA POHODU 2023