Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Perfume Genius
Štvrtok 22:45 | Orange stage

Perfume Genius US

Perfume Genius je jeden z najnadanejších pesničkárov ostatných desaťročí s nezameniteľným hlasom a s textami so silným poslaním. Ako queer osoba si prešiel počas života nejedným peklom, pričom toto všetko sa podpísalo na jeho hudobnom smerovaní a posolstve v textoch.

Debutový album Learning vydal v roku 2010 a odvtedy sú jeho albumy vždy na zoznamoch najočakávanejších nahrávok. Album Too Bright z roku 2014 mu spoluprodukoval Adrian Utley z Portishead a vlani vydal zatiaľ ostatný album Ugly Season.

V roku 2022 si za spoluprácu na piesni Spitting off the Edge of the World s Yeah Yeah Yeahs vyslúžil nomináciu na Grammy Awards v kategórii Best Alternative Music Performance (túto cenu nakoniec vyhrali Wet Leg, ktorí sa takisto predstavia návštevníkom Pohody 2023).

Perfume Genius spolupracoval aj s ďalšími skvelými hudobníkmi: Christine and The Queens, Cate Le Bon, Sharon Van Etten a remixoval aj song Good Ones od Charli XCX.

„Ďalšie z mien o ktoré sa snažíme roky. Radosť po potvrdení je obrovská, Perfume Genius patrí k tomu najoriginálnejšiemu, čo ponúka súčasná svetová scéna. Jeho koncerty sú udalosťou, na Pohode zahrá už vo štvrtok – čaká nás skutočne mimoriadny otvárací deň,“ sľubuje riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

VSTUPENKY NA POHODU 2023