8. — 10. júl 2021
Letisko Trenčín 8. — 10. júl 2021

Pengshui GB

Pengshui je londýnske trio skúsených muzikantov, ktorých buldozérske rífy a agresívny rap búrajú steny medzi žánrami ako grime, hardcore a punk. Spevák Illaman, basák Fatty a bubeník Pravvy Prav hrali s mnohými hviezdami hip-hopu (Foreign Beggars), RnB (Jorja Smith), dubovej i Drum&Bassovej hudby, no vyrastali na tvrdších základoch (Anthrax, Public Enemy, Napalm Death). Práve kombinácia rapovania do našľapaného tempa 140bpm s punkáčskym prístupom im prinieslo veľmi rýchlo uznanie na britskej scéne.

„Konferencia, delegáti s visačkami, koncert popoludní. Nič príjemné pre žiadnu kapelu. Na pódiu vstúpia traja mohutní chlapíci a podarí sa im postaviť všetko na ruby, konferenčná nuda je zabudnutá a chvíľu všetci fungujú ako v dobre zabehnutom klube – po koncerte sú spotení oni aj delegáti. PENGSHUi sú výnimočnou kapelou, v trojici burácajú ako mohutný orchester závodu valivých ložísk... okamžite po ich londýnskom koncerte na konferencii IFF sme sa uisťovali, že sa musíme vidieť na Pohode. Stane sa a je to tak dobre“ povedal o ďalších účinkujúcich Pohody 2021 Michal Kaščák.

V apríli tohto roka zvíťazili spomedzi tisícok uchádzačov v súťaži rádia Kerrang! „hľadanie novej krvi“, vďaka čomu si zahrali na festivale Downloads. Alex Baker z Rádia Kerrang o nich povedal: „PENGSHUi sú nepochybne jednou z najzaujímavejších kapiel, aké v súčasnosti existujú a ich výhra je dôkazom ich neuveriteľného, výkonného a inovatívneho zvuku a ultimátnych vibrácií. Pengshui zaujali svojou show aj na festivaloch Glastonbury a Boomtown a ich koncerty vychválili aj ďalšie médiá zamerané na tvrdšie žánre ako Distorted Sound Magazine či Dead Press. Kapelu dávame do pozornosti každému, koho na Pohode potešili Horror, Slaves, Idles či Death Grips.