Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Paupière
Sobota 02:20 | Aktuality.sk

Paupière CA

Na Pohode 2022 vystúpi synthpopové trio z kanadského Montrealu Paupière. Tí očarili našu grafičku a kurátorku Terezu v juhokorejskom Soule na Zandari Festa, ktorá o kapele povedala: „Paupiére bolo pre mňa milým prekvapením v malinkatom klube kdesi na „Obchodnej ulici'“ Soulu. Kapela bola na začiatku nesmelá, ich chvenie a jemná nervozita sa rozliehalo klubom. No netrvalo dlho a absolútne si nás všetkých podmanili svojou zmyselnoťou...“

 


Miešaním anglických synth-popových a francúzskych skladieb je Paupière „neoromantickou“ kapelou. Aktuálne tvoria v zložení Julia Daigle (vizuálna umelkyňa) a Pierre-Luc Bégin (Polipe, We Are Wolves) očarujúce a okázalé montrealské duo s podzemnou zmyselnosťou, ktorá vytvára pop, ktorý je naivný a zároveň hlboký. Sú známi svojimi živými a výbušnými pódiovými vystúpeniami. Núkajú sa prirovnania k Human League, Deux či Depeche Mode, ich prepletené hlasy ospevujú dospievajúci a hedonistický romantizmus 80. rokov rovnako ako súčasné rozčarovanie.

So svojimi dvoma EP (Jettatura & Jeunes instants) a prvým albumom (À jamais privé de réponses) sa Paupière presadili na scéne v Montreale a Quebecu (Osheaga, Francos de Montréal, M pour Montréal, Coup de Coeur Francophone, Le Festif !, FME) a ​​vyvolali veľký záujem veľkých médií (Le Devoir, Ici Musique, Le Journal de Montréal). Taktiež koncertovali v Taliansku a Francúzsku (podporovali RFI, France Inter, TV5 Monde, Radio Nova) a hrali v Kórei, Belgicku a Švajčiarsku. V máji 2021 vydali svoj druhý album Sade Sati.

Ako o nich píše The 405: „Radosti synthpopu 80. rokov sa tu prekrásne prelínajú so zasnenými francúzskymi vokálnymi vystúpeniami, výsledkom čoho je podmanivá, snová zmes, po ktorej poslucháči prahnú stále viac a viac."