Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
O.
Piatok 00:00 | Aktuality.sk

O. GB

Mladé londýnske duo O. tvoria barytón-saxofonista Joseph Henwood a bubeníčka Tash Keary a len prednedávnom vydali svoj debutový singel “OGO“. Duo začalo improvizovať doma len s akustickým saxofónom a bicími a potom si zabezpečili čas v štúdiu, aby mohli začať ďalej experimentovať s gitarovými pedálmi, zosilňovačmi a štúdiovými efektmi, pričom všetky posúvajú hranice svojich dvoch nástrojov. Začali tvoriť počas pandemického lockdownu a stačilo im mať za sebou iba jedno živé vystúpenie, aby ich ako predskokanov na svoje turné zavolali black midi.

O. boli prvou kapelou, ktorú sme videli na tohtoročnom showcaseovom festivale ESNS v Groningene. Z môjho pohľadu jej koncert už nikto neprekonal. Dokonalá bubeníčka hrajúca s ľahkosťou a radosťou famózne bíty a k nej saxofonista narábajúci s krabičkami výnimočným spôsobom. Sila a kreativita, aká sa často nevidí, pre mňa je kapela O. jednou z definícií, ako si predstavujem dokonalú hudbu zahranú dokonalým spôsobom,“ odporúča zažiť ich koncert na Pohode 2023 šéf festivalu Michal Kaščák.

Mimochodom, duo O. vystúpilo v rámci festivalu Eurosonic v klube Vera, kde 2. novembra 1989 odohrala svoj prvý európsky koncert skupina Nirvana. Táto show, na ktorej sa zúčastnilo približne 60 šťastlivcov, sa neskôr stal jedným z najlegendárnejších koncertov v histórii klubu Vera. Záznam vystúpenia Nirvany z klubu Vera si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Ich koncert uvidíte aj vďaka našej participácii na programe ESNS exchange.

VSTUPENKY NA POHODU 2023