Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Meowlau X Val
Štvrtok 20:15 | Aréna Slovenskej sporiteľne

Meowlau X Val SK

Na Pohodu sa už po roku opäť vráti slovenský drumnbass&popový projekt Meowlau x Val, ktorý vlani vystrelil na domácej scéne vďaka debutovému EP Nevermind. Odvtedy odohrali množstvo koncertov, okrem iného vystúpili aj na Koncerte pre Juraja a Matúša po teroristickom útoku na Tepláreň, či na akcii Doma dobre, ktorou sa upozornilo na problémy ľudí bez domova v zimnom období. Okrem toho skupina Meowlau x Val bola teraz v januári súčasťou slovenskej delegácie v holandskom Groningene, kde vystúpili počas najväčšieho európskeho showcaseového festivalu Eurosonic.

Na trenčianskom letisku však predstavia už nové EP, ktoré uzrie svetlo sveta približne v rovnakom čase, ako samotný festival. Ženské duo Meowlau (Laura Jašková) a Val (Valentina Vlková) dopĺňa bubeník a majster live dramáčových beatov, Martin Miklis. Hudba tejto skupiny je plná silných atmosfér a v spojení s energickými beatmi a anglickými textami vťahujú  poslucháčov do deja a vytvárajú z nich najpodstatnejšiu časť celku. Ich hudba a vystúpenia sa dajú opísať aj dvoma slovami: energickosť a úprimnosť.

„Energia s akou hrajú Meowlau X Val je úžasná. Svedčia im kluby, veľké pódiá a nedávno zvládli vynikajúco aj krčmu v holandskom Groningene. Na Pohode sa presunú z maličkého pódia na veľký stage a sme presvedčení, že to hravo zvládnu. Ďalšia skvelá tancovačka na štvrtkový večer,“ prezrádza o ich vystúpení šéf festivalu Michal Kaščák. Ak ste ich doteraz nevideli naživo, určite nepremeškajte túto šancu na festivale Pohoda.

VSTUPENKY NA POHODU 2023