Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Matus O.
Piatok 12:45 | Café Kušnierik

Matus O. SK

Za projektom Matus O. je mladý spevák a hudobník Matúš Oravec z Trenčína. Svoje intímne autorské songy sprevádza neštandardne ladenou akustickou gitarou.

Na Pohode Matus O. predstaví kolekciu songov Piesne na konci sveta. Definuje ich intimita, melanchólia a farebnosť. Podporiť ho prídu aj hudobníci z medzinárodného projektu Charms Kids s ukrajinským basgitaristom Rodion Sun Lionom.
Matúš vystupuje a hosťuje aj v hudobných zoskupeniach ako Autumnist alebo Small Things.

Matus O. (a taktiež Anika Iris) sa na Pohode predstavia vďaka workshopu Letnej hudobnej školy KKC Hviezda, s ktorou sme spoločne vybrali spomedzi 21 uchádzačov týchto dvoch zástupcov. Nesú v sebe silnú stopu originality a podmanivej energie mladej generácie. 
Poslaním KKC Hviezda je podpora mladých talentov. Hviezda chce byť miestom, kde nájdu svoje útočisko talentovaní ľudia a rovnako chce byť miestom, kde budú môcť ľudia objavovať, spoznávať sa, sieťovať a inšpirovať navzájom.

VSTUPENKY NA POHODU 2023
 

Koncerty v Café Kušnierik na Pohode získali grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP v rámci projektu Keeping up the Freedom. Projekt bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. www.eeagrants.sk.