Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Mandy, Indiana
Sobota 20:15 | Š|F|R|B Club

Mandy, Indiana GB

Na Pohode 2023 zahrajú aj Mandy, Indiana - experimentálny projekt Scotta Faira, Valentiny Caulfield a Liama Stewarta z Manchestru.

Zámerne surová produkcia Faira v kombinácii s opojným záujmom o strašidelnejšie prvky literatúry a filmu (kapela ako inšpiráciu uvádza prácu filmárov a spisovateľov ako Gaspar Noe, Leos Caraz a Irvine Welsh) sa spojili, aby predstavili víziu, ktorá skresľuje hranice medzi post-punkom a raveom. Valentinine vokály v jej rodnej francúzštine, verné drsnosti severného Anglicka, prispievajú k pohlcujúcej vrstve performatívneho umenia a poézie, ktoré oživujú ducha avantgardy. Ich hudba, ktorá vkĺzne do abrazívnych kvalít hluku, industriálu a techna, pripomína zásadné živé vystúpenia ako Giant Swan a Minimal Violence, ako aj nekonvenčnú gitarovú prácu Girl Band a Housewives.

Debutové EP … prináša skladby, ktoré sú svojou povahou rôznorodé, ale spojené výbušnosťou – pyroklastickým tokom energie, ktorý vybuchne z intenzívneho zvýšeného tlaku. Hudba tu je postavená na surovej energii vynikajúcej nad precíznou kompozíciou a emóciami vynikajúcimi nad klinickou štruktúrou.

Je to zaujímavá kombinácia post-punku s technom a elektronikou. Francúzština tomu dáva zaujímavý rozmer. Tešíme sa, ako to bude znieť naživo.

VSTUPENKY NA POHODU 2023