Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
KVLT CREW / Fvck_Kvlt, Edúv Syn, Paris, Žakhéles

KVLT CREW / Fvck_Kvlt, Edúv Syn, Paris, Žakhéles SK

„Mama, asi sa nevrátim už domov“ kričí v novom singli reagujúcom na vojnu na Ukrajine Denis Bango, producent stojaci za KVLT CREW. Štyria jeho reprezentanti Fvck_Kvlt, Edúv Syn, Paris a Žakhéles sa predstavia aj na Pohode 2022.

Denis Bango je známy ako pankáč z kapely The Wilderness. Popri nej sa venuje rapu a trapu, vytvoril si vlastné alter ego Fvck_Kvlt, s ktorým nahral albumy Kvlt Teachings a Zabijem sa! Ten bol nominovaný na viacero cien vrátane Radio Head Awards – Album roka / Cena kritikov. Matej Sekerka pre Hudba.sk o ňom napísal: „Zabijem sa! nemôžem označiť inak ako masterpiece a rapový album roka. Za soundtrackom pre vnímavé duše do ťažkých čias je kus poctivej textáriny a hudby, ktorá vznikala prakticky na kolene v štúdiu Bunker.“

V máji 2021 vydal Fvck_Kvlt EP s názvom Commercial Mainstream Nihilism Part I. a na konci roka EP DIGITAL CHAOS MAGICK SESSIONS. Pred pár dňami vydal singel „MAMA (TOTO JE VOJNA)“ z pripravovaného EP ANTIWAR SONGBOOK.

Zároveň sa Denis venuje aj produkovaniu. Obklopil sa viacerými ľuďmi, s ktorými vytvoril silný umelecký tím KVLT CREW. 
Punkové korene Mateja Mysloviča sú pevným základom jeho trapového projektu Edúv Syn. Namiesto typických rapových materialistických a egotrip tém sa Matejove texty zaoberajú jeho osobnými pohľadmi na svet a nemajú problém priznať zlyhania, nedokonalosti a neboja sa zaujať jasný názor na rozličné spoločenské problémy. 

O vokálny a DJ support sa stará jeho tradičný parťák Žakhéles - rapový charakter vytvorený Kabalom. Kabal je tiež spoludramaturgom klubovej elektroniky na Pohode. V roku 2020 vydali zdieľané LP Edúv Syn / Žakhéles ‎– Plakala / Kráľ Hoodu. Posledným členom zostavy je trnavský graffiti umelec Paris, ktorý sa spoločne s Kabalom a Denisom postarali aj o výborný koncert na Pohoda on the Ground v rámci programu klubu 69. Spoločné Živé vystúpenia KVLT CREW sú temné a plné surovej punkovej energie. Určite to bude tak aj na Pohode 2022.