Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Karpatské chrbáty
Piatok 17:45 | Café Kušnierik

Karpatské chrbáty SK

Na trenčianske letisko sa vracia aj slovenská legendárna skupina Karpatské chrbáty. Táto alternatívna rocková kapela z Vrbového vznikla v roku 1982 pod názvom Harmasan a neskôr sa premenovala na VEGET. V roku 1986 však po výzve miestneho kultúrneho strediska zmenili názov druhýkrát na Karpatské chrbáty (“Karpatské“ - druh alkoholického nápoja, “Chrbáty“ - vyskočte nám na chrbáty). Skupina okolo Braňa Jobusa, ktorý je už neoddeliteľnou súčasťou festivalu Pohoda, je na scéne 41 rokov a vydala 10 albumov.

„Nezlomní alternatívni rockeri okolo Braňa Jobusa z Vrbového. Koncert bude venovaný Kusíkovi – ich gitaristovi, ktorý minulý rok žiaľ zomrel. Kapela sa s tým vysporiadala tým najlepším možným spôsobom, Kusík je stále s nimi a odporúčam si ísť pozrieť, ako to kapela vymyslela. A tí, čo poznajú Braňa z jeho rozprávok, seriálov či iných projektov – objavte, odkiaľ to všetko vychádza… Vitajte späť, milí priatelia,“ teší sa na ich vystúpenie šéf Pohody Michal Kaščák.


VSTUPENKY NA POHODU 2023


Koncerty v Café Kušnierik na Pohode získali grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP v rámci projektu Keeping up the Freedom. Projekt bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. www.eeagrants.sk.