Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Gleb
Štvrtok 00:15 | Aréna Slovenskej sporiteľne

Gleb SK

„Putin ničí dve krajiny naraz“, povedal Gleb o vojne na Ukrajine v nedávno zverejnenom skvelom rozhovore s Marekom Vagovičom v jeho podcaste Na scéne. Gleb pochádza z Ruska, z mesta Piatigorsk. Odporúčame vypočuť si celý rozhovor, stojí za to, nájdete ho tu:

Gleb vystúpil na Pohode 2019, Pohode in the Air, Pohode on the Ground, na otvorení spoločného projektu EHMK a Pohody – Garáž v trečianskom skateparku a sme radi, že túto šnúru u nás potiahne aj na Pohode 2022. Aktuálne pracuje na novom albume, ktorý vyjde začiatkom leta. Piesne z neho si tak si tak budete môcť medzi prvými vypočuť začiatkom júla na našom festivale. 

Gleb rapuje rýchle rýmy do rôznych štýlov a žánrov ako glitch hop, grime, trap a D&B. Po viacerých mixtapeoch a EP vydal v roku 2017 debutový album Lavička Pimpin. S druhým albumom Gauč Storytelling ovládol Radio_head Awards 2019, keď si odniesol cenu za album roka a nahrávku roka v kategórii hip hop/rap/r'n'b. V žánrovej kategórii uspel aj o rok s novým EP Leto v Kufri

Portál Generácia rapu v reakcii na EP napísal: „V tom, čo Gleb robí je najlepší na Slovensku.“ O jeho mimoriadnej obľúbenosti svedčí aj fakt, že EP sa dostalo na druhé miesto v predajnosti albumov v Českej republike. Pozíciu jednej z najvychytenejších postáv domácej hip-hopovej scény si upevnil aj v roku 2021 skvelými singlami ako Budeme tam (feat. Vi3e), Alibababigbass, Noc v Opere, PA PA, HEY G! (feat. Separ), RAPINBOX Vol.1, ktoré nazbierali na YouTube ďalšie milióny pozretí.

Tešíme sa na jeho nový album i koncert na Pohode.