Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Faux Paux
Sobota 02:15 | Garáž 1

Faux Paux SK

Faux Paux je košické rapové zoskupenie a partia ľudí s rovnakými názorovými hodnotami, ideálmi a pohľadom na súčasné dianie nielen v hudobnom, ale aj spoločenskom svete. Vlastnou optikou v ich tvorbe približujú príbehy spojené s maľovaním graffiti cez nočné barové a uličné stories až po vyrovnávanie sa s vlastnými životnými úskaliami a situáciami.
Na ich ostatnom EP HESOYAM nájdete štyri tracky, ktoré referujú k cheatom zo známej videohry a otvárajú nové levely originálneho zvuku a estetiky Faux Paux. V roku 2023 majú jednotliví členovia v pláne vydávať sólové projekty, na ktorých pracujú s ďalšími členmi kreatívneho zoskupenia Mill Creative.

„Kolektív raperov, ktorý si zaslúži pozornosť. Niektorí členovia majú výrazne punkovú minulosť, niektorí sú v rape odjakživa. Ich beaty patria medzi tie najlepšie, čo som na Slovensku počul a na pódiu ich je toľko, až to niekedy pripomína Wu-Tang. Silne rodinná a košická záležitosť. A každý vie, že Košice a okolie sú liahňou najlepšieho rapu,“ dodáva k bookingu kurátor Garáže Denis Bango (Fvck_Kvlt, The Wilderness).

VSTUPENKY NA POHODU 2023