Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Fallgrapp
Sobota 20:15 | Orange stage

Fallgrapp SK

Fallgrapp je zárukou slovenskej hudobnej scény. Podmanivo spájajú elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a ženským vokálom. Žánrovo sa pohybujú na pomedzí štýlov ako organická elektronika, downtempo, trip hop a alternatívny pop.

Kapela Fallgrapp sa na hudobnej scéne objavila v roku 2013 ako projekt muzikanta a producenta Jureša Líšku. Zo sólového projektu sa behom niekoľkých rokov vyprofilovali do deväťčlennej zostavy s vokálom speváčky Nory Ibsenovej.

Okrem slovenských festivalov vystupovali napríklad aj na holandskom festivale Eurosonic, vystupovali ako predkapela hudobníka Bonoba a ich tvorbu ste mohli počuť aj vo viacerých seriáloch, filmoch alebo reklamách.

Doterajšie albumy skupiny patria k skvostom slovenskej hudobnej scény. Vďaka úspešnému debutu Rieka (2014) nesie Fallgrapp prvenstvo v počte získaných hudobných ocenení Radio_Head Awards v rámci jedného ročníka - za rok 2014 získala formácia štyri ceny v kategóriách Album, Singel, Debut a Elektronická nahrávka. Klip k songu Vlasy z tohto albumu má na konte už viac ako milión zhliadnutí na Youtube.

Nasledujúca štúdiovka V hmle (2017) sa oproti prvotine vyznačuje organickejším zvukom, väčšou pestrosťou a spoluprácami s menami ako Jana Kirschner, Vec, Samuel Hošek či Juraj Benetin z Korben Dallas. Ostatný album Ostrov (2020) ponúka ešte bohatší mix štýlov - od pomalších intímnych piesní, cez skladby s rapovými slohami a silnými popovými refrénmi až po tanečnejšiu produkciu a je doposiaľ ich najviac vyzretým dielom.

VSTUPENKY NA POHODU 2023