Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Street Dance Battle
Sobota 12:45 | Aréna Slovenskej sporiteľne

Street Dance Battle SK, CZ

Tohtoročný program bude pozostávať z dvoch foriem tanečného umenia.
Prvá bude klasický tanečný battle, kde sa proti sebe postaví štvorica tanečných crews, z ktorých tri budú slovenské a jedna česká. Tanečné bitky majú na Pohode dvadsaťročnú tradíciu a vždy ich sprevádza nespútaná energia, šialené pohyby a rivalita. 
CREWS: Pohoďáci, Spicylicious, PPC, VÝCHODŇARE

Druhou formou budú bohaté tanečné vystúpenia. Tento rok sme sa rozhodli priniesť do programu viac choreografií a rôznych tanečných príchutí, aby sme celý zážitok s tanca ešte umocnili. O nezabudnuteľné zážitky sa tento rok postarajú štyri zoskupenia.

KIKI HOUSE OF VELVET:
Hlavnou postavou a „matkou“ tejto partie je Monika Prikkelová alias @monnush, ktorá je pionierkou štýlu vogue na Slovensku. Roky vychováva tanečníkov, šíri osvetu o tomto extravagantnom štýle, vytvára podmienky, tvorí podujatia, a bojuje za pochopenie a rovnoprávnosť LGBTIQ+ komunity. V prípade Kiki House of Velvet je viac ako isté, že sa môžete tešiť na nezabudnuteľnú extravagantnú show.

Bachtale Kale Phrala:
Ide o tanečnú skupinu, ktorá spája tanečníkov zo Slovenska a z Čiech. Všetci majú svoje základy v štýloch streetdance, ale taktiež reprezentujú rómsku kultúru, ktorá ich všetkých spája. Svojim tanečným umom dobíjajú svet. Jeden z ich najväčších úspechov zažili pred rokom, kedy sa ich krátky tanečný film objavil na populárnej svetovej platforme NOWNESS, ktorá prezentuje moderné umenie.
V ich tanečnej šou sa môžete tešiť na poriadnu dávku temperamentu a estetických vychytávok!

Badd Fyah:
Tanečný štýl dancehall má v našich končinách bohaté zázemie už roky. A to hlavne vďaka tanečníčkam a tanečníkom z partie Badd Fyah. Roky u nás budujú povedomie o tomto jamajskom tanci, tvoria množstvo podujatí, workshopov či pravidelnú bratislavskú Vibey party, na ktorej môžete zažiť šialené veci. Príchuť Karibiku prinesú aj na Pohodu.

D´Afrogang:
Charakteristické rytmy a nástroje z afrického kontinentu prenikajú posledné roky veľmi výrazne do pop music. Rovnako populárny je však aj tanec, ktorý dobíja svet hlavne prostredníctvom sociálnych sietí. U nás máme v tomto smere veľmi silné zastúpenie. D´Afrogang je partia formujúca sa okolo Denisy „Mzungu“ Mrvovej, ktorá sa vzdelávala v rodisku afro tanečných štýlov, buduje u nás silnú komunitu a zároveň vyučuje po celom svete. V podaní D´Afrogangu sa môžete tešiť na výbuch energie, ktorá vás prinúti natriasať sa.