Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
CUMGIRL8
Sobota 22:45 | Š|F|R|B Club

CUMGIRL8 US

Rýchlo sa zviditeľňujúca punková kapela z New Yorku je známa svojimi búrlivými živými vystúpeniami. Ženské brooklynské kvarteto Cumgirl8 vzniklo v roku 2019 a mieša post-punk, riot grrrl, experimental, dance či rock’n‘roll. Hero Magazine o nich napísal: “Počúvať Cumgirl8 je ako vrátiť sa v čase a katapultovať sa do roku 2040. Je to opojná nostalgia budúcnosti v latexovom prevedení, ktorá je čiastočne dial-up chatroom, čiastočne priekopnícky punk a vesmírne sex-pozitívne dreamgirls.”

Ich debutové EP RIPcumgirl8 vyšlo v lockdownových časoch. Kapela v ňom rozvíja svoju mimoriadne dobre premyslenú misiu inkluzivity a slobody prejavu na všetko od exkluzívnych návrhov reklamného tovaru až po ich špičkovú sériu YouTube The 1-900 – karanténny video denník, ktorý skáče z hrania párty hier s kolegami hudobníkmi na chatovanie o porne.

Na Pohodu nám ich odporučila rovnaká agentka ako Pussy Riot. “Strhujúca energia, parádna dávka provokácie a údajne jeden členka zo Slovenska, to všetko je americká kapela Cumgirl8. Pôjde o nevšedný zážitok,” teší sa na kapelu Michal Kaščák.

VSTUPENKY NA POHODU 2023