Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Central Cee
Sobota 21:30 | Urpiner stage

Central Cee GB

Central Cee je aktuálne jeden z najstreamovanejších a najznámejších britských raperov (drill, trap). Stal sa dokonca prvým UK raperom, ktorý na Spotify dosiahol miliardu streamov a k najstreamovanejším umelcom patrí aj na Slovensku. Jeho singel Doja pozná snáď každý.

Svojím debutovým mixtape Wild West (2021) sa dostal rovno na 2. miesto UK album chart a svojím druhým mixtape 23 z minulého roku dobil rovno 1. miesto. Na konte má viaceré spolupráce, medzi inými aj s FKA Twigs na jej songu Measure of a Man.

Central Cee je ukážkou toho, ako v dnešnej dobe dostať svoju tvorbu medzi čo najviac ľudí. UK drill, vychádzajúci zo žánrov ako grime a UK garage, sa aj vďaka nemu dostal do povedomia po celom svete.

“Nečakané hudobné nápady a silný flow dokazujú, prečo mu rok 2021 priniesol nielen úspech v rebríčkoch, ale aj nominácie na Brit Awards,” výstižne zhodnotil The Guardian. Na Brit Awards je Central Cee nominovaný v kategóriách Artis of the Year a Best Hip Hop/Grime/Rap Act.

„Pre Pohodu je potvrdenie Central Cee-ho mimoriadna udalosť. Momentálne jeden z najvychytenejších raperov na svete odohrá svoj koncert na hlavnom pódiu v sobotu. Po parádnej skúsenosti so Skeptom, na ktorého koncert mnohí doteraz spomínajú, pôjde o ďalší fantastický zážitok s tým najaktuálnejším, čo sa dá na hip-hopovej scéne počuť. Očakávame ďalší zlomový moment pre náš festival,“ hovorí o bookingu tohto svetoznámeho repera riaditeľ festivalu Michal Kaščák.

VSTUPENKY NA POHODU 2023