Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
Arooj Aftab
Sobota 21:30 | EUrópa stage

Arooj Aftab PK

Arooj Aftab je prvá pakistanská držiteľka ceny Grammy, ktorú získala minulý rok v kategórii Best Global Music Performance. Na túto cenu bola nominovaná aj tento rok za spoluprácu s Anoushka Shankar a dokonca vystupovala aj na samotnom udeľovaní Grammy Awards.

„Arooj Aftab je umelecký zázrak. Nádherná hudba, krásny čistý spev, ak hľadáte výnimočné umenie, nenechajte si ju ujsť. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že je to umelkyňa, ktorá sa dá počúvať celé hodiny v kuse a stále nemáte dosť. Otestované je to napríklad na dlhých nočných cestách autom... Jej jemná tvorba vás udrží v pozornosti, prináša radosť z priezračnej čistej hudby, zároveň funguje ako silný umelecký liek na trápenia sveta... Jeden z mojich top tipov na tohtoročnú Pohodu,“ odporúča jej koncert šéf Pohody Michal Kaščák.

Sice pochádza z Pakistanu, ale sen za hudbou ju doviedol až do USA, kde aktuálne žije a kde aj vyštudovala Berklee College of Music.

Arooj Aftab vo svojej tvorbe kombinuje jazz, minimalizmus a neo-Sufi. Jej hudba a hlavne vokál sa dostane až do vášho srdca.

Má za sebou tri albumy, avšak jej ostatný album Vulture Prince spustil obrovskú lavínu pozitívnych rekacií, o čom svedčia aj ocenenia a nominácie na Grammy, ale aj vychválenie od The Guardian, Rolling Stone, Time Magazine, The LA Times, The New York Times alebo aj od magazínu Pitchfork, kde bol album označený ako Best New Music. Dokonca získala aj ocenenie Pride of Performance Award od pakistanského prezidenta. Jej song Mohabbat zaradil do svojho oficiálneho Summer Playlistu aj Barack Obama.

Arooj Aftab už vystupovala na festivaloch ako Glastonbury, Coachella, Primavera Sound Barcelona, Rosklide Festival, Montreal Jazz Festival a sme radi, že tento rok sa na zoznam dostane aj Pohoda.

VSTUPENKY NA POHODU 2023