Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
ANIKA IRIS
Sobota 12:45 | Café Kušnierik

ANIKA IRIS SK

ANIKA IRIS, vlastným menom Anika Gužáková pochádza z hudobníckej rodiny a hudbe sa venuje už od útleho detstva. Svoju prvú skladbu Flying skomponovala, keď mala trinásť rokov. O rok neskôr vydala oficiálny debutový singel Alive, ktorý produkoval Adrián Líška, člen kapely Ľudové Mladistvá, ktorý je známy aj spoluprácou napríklad s Laurou Weng.

V hudobných cenách rádia Evropa2 v roku 2021 obsadila 2. miesto v kategórii objav roka a taktiež 2. miesto v kategórii speváčka roka.
Začiatkom roka 2022 dala Anika dokopy živú kapelu v zložení: Patrik Horňáček (bicie), Miroslav Tallo (basgitara) a Samuel Varga (gitara).
Aktuálne títo teenageri vydali nový indie popový singel s názvom I need friends, ktorý im produkoval opäť Adrián Líška.

ANIKA IRIS (a taktiež Matus O.) sa na Pohode predstavia vďaka workshopu Letnej hudobnej školy KKC Hviezda, s ktorou sme spoločne vybrali spomedzi 21 uchádzačov týchto dvoch zástupcov. Nesú v sebe silnú stopu originality a podmanivej energie mladej generácie. 
Poslaním KKC Hviezda je podpora mladých talentov. Hviezda chce byť miestom, kde nájdu svoje útočisko talentovaní ľudia a rovnako chce byť miestom, kde budú môcť ľudia objavovať, spoznávať sa, sieťovať a inšpirovať navzájom. 

VSTUPENKY NA POHODU 2023


Koncerty v Café Kušnierik na Pohode získali grant z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP v rámci projektu Keeping up the Freedom. Projekt bol spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. www.eeagrants.sk.