Letisko Trenčín 11 — 13 júl 2024
AMELIE LENS
Piatok 02:15 | Aréna Slovenskej sporiteľne

AMELIE LENS BE

AMELIE LENS je popredná techno DJ-ka a producentka. Antverpskú rodáčku pohltila elektronická hudba po jej prvom výlete na belgický festival Dour, keď mala ešte len pätnásť rokov. „Hneď ako som sa vrátila domov, začala som čítať o histórii elektronickej hudby a objavila som toľko nových umelcov a vydavateľstiev. Bolo to, ako keby sa mi otvoril úplne nový svet,“ hovorí o svojom prvom zážitku z elektronickej hudby. Odvtedy ubehlo len niekoľko rokov a teraz Amelie vedie svoje dva labely Lenske & Exhale Records, organizuje fenomenálne párty pod názvom EXHALE a v rádiu má vlastnú reláciu.

Ameliina cesta sa začala v Antverpách, kde organizovala vlastné párty a vystupovala ako DJ-ka pod mnohými prezývkami. Dnes je Amelie pravidelne headlinerom festivalov vrátane Awakenings, SonarTimewarp a pravidelne hráva v uznávaných kluboch ako Rex, Mondo Disko, fabric, Printworks a ďalších. Tento rok navyše bola ako rezidentka v klube DC-10 na Ibize.

Jej label Lenske od svojho založenia v roku 2018 vydáva nahrávky od techno priekopníkov Farrago, Airod a Ahl Iver, pričom jej druhý label Exhale Records je špecializovanou platformou pre začínajúcich producentov.

Amelie sa naďalej etabluje ako jedna z top osobností techna aj vďaka svojej pravidelnej rozhlasovej relácie ‘Amelie Lens presents Exhale’, ktorá je streamovaná online a vysielaná na staniciach po celom svete.

Priaznivci techna a elektronickej hudby sa majú na čo tešiť. Stačí si pozrieť jej set na tohtoročnom Tomorrowlande... Jej vystúpenie na Pohode 2023 sa určite zapíše do histórie festivalu ako pamätná párty.

VSTUPENKY NA POHODU 2023