Letisko Trenčín 6 — 8 júl 2023
Sedem minút strachu

Sedem minút strachu SK

PLÁNOVANÝ DEŇ KONCERTU: SOBOTA

Na Pohodu sa v roku 2023 vráti noisecoreová kapela Sedem minút strachu. Tentokrát sa na pódiu spojí s podobne ladenou českou dvojicou Massola, ktorá spája jazz a grindcore (a taktiež je známa podobne krátkymi, no mimoriadne intenzívnymi vystúpeniami). Zatiaľ nie je jasné, koľko budú hrať, no určite pôjde o extrémny náklad tónov, úderov a decibelov. Na spoločný koncert oboch kapiel sa teší a odporúča aj šéf festivalu Pohoda Michal Kaščák: „Sedem minút strachu vybral svojho času Denis Bango do Garáže. Je čas dať ich na iný stage – ale čo s tým, keď hrajú len sedem minút? Dopĺňame ich nemenej divokou experimentálnou partiou z Ostravy. Spoločne s Massolou odohrali turné po Japonsku, teraz spoločne zahrajú na Pohode.”

Sedem minút strachu majú konte množstvo koncertov a nahrávok na labeloch z celého sveta, prevažne na kazetách a vinyloch. V zložení bicie, basa, píla, rev zahrali okrem strednej Európy aj v Severnej Amerike, Japonsku a Južnej Kórei. Podľa vlastných slov hrajú klasický haraam merzb'n roll šmahnutý ulanbatárskym freejazzom. Kolektív Consumeanddie o nich pred koncertom v Kubíku výstižne napísal: „Kto vydal najviac splitiek, samostatných albumov a zničil najviac ušných bubienkov na Slovensku? To títo chlapci. Sedem minút v ich názve nemajú len tak zo srandy. Vážne hrajú sedem minút. Viac nemôžu, pretože by to nikto neprežil."

Kapela Massola bežne hráva 10-15 minút, no na albume Splatter Jazz, ktorý je poctou filmovým hororom, prekvapili až 80 minútovým nákladom extrémnej hudby na dvojvinyle. V dávnejšej recenzii o nich portál hivoice.cz napísal: „Táto kapela má skrátka jasný smer, neustupuje, nešľape vedľa, ani nezakopáva, jej výsledky sú sebaisto konzistentné, užívajme si ich a tešme sa na ďalšie."  

My sa na tento dvojkoncert už nevieme dočkať ;) 

VSTUPENKY NA POHODU 2023

AKO AJ MERCH V ZĽAVE SI MÔŽETE KÚPIŤ TU